Anasayfa » Nissan’ın Yeni Elektrikli Modelleri Yollarda

Nissan’ın Yeni Elektrikli Modelleri Yollarda

by mobilitehaber

Nissan’ın e-POWER teknolojisine sahip Nissan X-Trail ve Qashqai Türkiye’de satışa sunuldu. Bu araçlar, benzersiz dinamikleriyle elektrikli sürüşün her aşamasında fark yaratıyor ve sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. e-POWER, sessiz bir sürüş için benzersiz bir elektrikli güç aktarma organıdır ve harici şarja ihtiyaç duymadan elektrikli bir sürüş deneyimi sunar. Nissan’a özel ve şirketin Akıllı Mobilite stratejisinin önemli bir unsuru olan e-POWER sistemi, günlük sürüşü hem keyifli hem de verimli hale getiren benzersiz bir elektrifikasyon yaklaşımı sunuyor.

180 bin SUV satıldı

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem,

“Benzersiz e-POWER teknolojimizi ve bu teknolojiye sahip yeni modellerimiz Qashqai e-POWER ve tamamen yeni X-Trail’i tanıtarak Türkiye’de “Elektriğin Yeni Yolculuğu “nu başlatıyoruz. Türkiye’de 180 binin üzerinde satışla son 10 yılın en çok satan SUV markasıyız. Onu yaratan güçlü algı ve DNA’ya sadık kalarak müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan modellerimizle marka bağlılığımızı artırmaya devam edeceğiz. Genel pazara bakacak olursak, Türkiye en büyük 6. otomotiv pazarıdır. Bu da Türkiye pazarı konusunda ne kadar heyecanlı olduğumuzu gösteriyor. dedi.

Fiyatlar 1,17 ile 1,67 milyon TL arasında değişecek.

Nissan’ın elektrikli geleceğini simgeleyen Qashqai e-POWER 1.171.600 TL’den, tamamen yeni e-POWER teknolojisine sahip X-Trail ise 1.674.400 TL’den başlayan fiyatlarla yetkili Nissan bayilerinde satışa sunulacak. e-POWER sistemi, içten yanmalı motorun optimum sıkıştırma oranında çalışmasını sağlarken, geleneksel benzinli motorlara göre daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyon seviyelerine ulaşır. Sonuç olarak, e-POWER teknolojisi şehirdeki hava kalitesini iyileştirir ve sessiz bir motor sayesinde sürüş konforunu artırır. e-POWER sisteminde, jeneratör ünitesindeki 1,5 litrelik içten yanmalı motor yalnızca elektrik üretmek için kullanılır. Burada üretilen enerji, invertör aracılığıyla aküye ve elektrik motoruna aktarılır. Gaz pedalı hareket ihtiyacını elektrik motorundan aldığı için anlık güç maksimize edilir.

e-pedal fonksiyonu

Sürüş süresinin %70’i şehir içinde geçtiğinden, Nissan “e-Pedal” adını verdiği yeni bir sürüş deneyimi geliştirdi. e-Pedal, sürücülerin yalnızca gaz pedalını kullanarak hızlanmasına ve yavaşlamasına olanak tanıyor. Yeni Nissan Qashqai e-POWER ve Nissan X-Trail e-POWER’da mevcut olan bu sistem, sürücülerin ayaklarını sık sık gaz ve fren arasında ileri geri hareket ettirdiği şehir içinde dur-kalk sürüşün tekrarlayan stresini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

Nissan X-Trail yenilendi

Nissan X-Trail dünyanın en popüler aile araçlarından biridir ve piyasaya sürüldüğü 2001 yılından bu yana yaklaşık 7 milyon adet satmıştır. Sezgisel teknolojisi ve SUV tasarımının yanı sıra Nissan X-Trail, esnek yol tutuşu ve dört tekerlekten çekişe sahip gelişmiş bir güç aktarma organı sunar. Yeni X-Trail hem beş hem de yedi koltuklu olarak sunuluyor. 100 elektrikli tahrik sayesinde, içten yanmalı motorlarda veya geleneksel hibritlerde olduğu gibi yavaşlama olmaz. e-POWER tahrik sistemi yumuşak bir sürüşü garanti eder. Örneğin, e-POWER teknolojisine sahip bir otomobil 40 km/s hızda rakiplerine göre 8db daha sessizdir.

e-4ORCE dört tekerlekten çekiş

Nissan’ın elektrikli güç aktarma organlarına uygun olarak tasarlanan yeni dört tekerlekten çekiş sistemi, Avrupa’da piyasaya sürülen Yeni X-Trail ile tanıtıldı. e-4ORCE, Nissan’ın en gelişmiş dört tekerlekten çekiş teknolojisidir ve her koşulda güvenilir çekiş ve hızlanma sağlar. e-4ORCE’daki “e” Nissan’ın %100 elektrikli motor tahrik sistemini temsil ediyor. “4ORCE” aracın fiziksel gücünü ve enerjisini temsil ederken, “4” dört tekerlekten çekiş anlamına gelmektedir. İki ayrı elektrik motoru toplam 157 kW (213 hp) güç üretir. Bu da X-Trail’in 0-100 km/s hızlanmasını 7 saniyede tamamlamasını sağlıyor. Mekanik dört tekerlekten çekiş sistemiyle karşılaştırıldığında, arkadaki güçlü çift elektrikli motor sisteminin tork tepkisi 10.000 kat daha hızlıdır. Buna ek olarak, sabit tork dağılımı ve mükemmele yakın ağırlık dağılımı, kendinden emin yol tutuşu ve sürüş konforuna katkıda bulunarak güçlü ancak sorunsuz bir sürüş deneyimi sunar. 4. nesil Nissan X-Trail, e-POWER versiyonu için 1.674.400 TL’den, benzinli versiyonu için ise 1.299.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com