Anasayfa » Vertiport Kentsel Hava Hareketliliğini Bir Sonraki Seviyeye Taşıyor

Vertiport Kentsel Hava Hareketliliğini Bir Sonraki Seviyeye Taşıyor

by mobilitehaber

Groupe ADP, Skyports ve Volocopter kısa süre önce Fransa’nın başkenti Paris’te bir vertiport kentsel hava hareketliliği (UAM) test merkezi açtı ve uçuş kontrol özelliklerinin gösterimi ve Volocopter 2X mürettebatlı test uçuşu da dahil olmak üzere uçtan uca bir vertiport müşteri yolculuğunu vurgulayan bir dizi gösteri gerçekleştirdi.

Yapılan basın açıklamasına göre test yatağı, UAM sektöründe Avrupa’nın ilk tam entegre vertiport terminali olma özelliğini taşıyor. Yeni tesis, kritik teknolojilerin ve yolcu süreçlerinin ileri düzeyde test edilmesini sağlıyor.

“Dünyada ilk kez insanlar uçan bir taksiye binmenin nasıl bir şey olduğunu gerçekten deneyimleyebilecekler. Paris’teki test tesisimiz, beklemesiz ve dokunmasız bir vertiport hedefimizi karşılamak üzere lansmana hazırlanmamızı sağlayacak”

diyor Skyports CEO’su Duncan Walker.

“Önümüzdeki iki yıl boyunca, en güvenli ve en iyi yolcu deneyimini sağlamak için belirli teknolojilerin ve süreçlerin kapsamlı testlerine odaklanacağız.”

Volocopter CEO’su Dirk Hoke, terminalin hizmete girmesinin gelişmiş testlere olanak sağlayarak kentsel hava hareketliliği için yeni bir dönemi temsil ettiğini söyledi.Hoke,

“Yüzlerce ziyaretçi uçuşumuzu izledi ve elektrikli hava taksilerinin uzak bir hayal olmadığını, sadece iki yıl içinde gerçek olacağını anlamak için kendileri de bir vertiporttan uçabildiler” dedi.

Hoke, dünyada kentsel hava hareketliliği ekosisteminin Pontoise kum havuzunda olduğu kadar kapsamlı ve sık bir şekilde test edilebileceği başka bir yer olmadığını söyledi.

Hoke, “Pontoise kum havuzunu özel kılan bir dizi faktör var,” dedi.

Vertiport altyapı kurulumundan çalışan bir hava sahasına iniş ve kalkışlara, şehir merkezine ve Paris çevresindeki büyük havalimanlarına yakınlığa ve hava sahasındaki dijital altyapı ve bağlantıya kadar, tüm UAM/AAM katılımcıları burada agnostik koşullarda test yapabiliyor ve bu da sektörün bir bütün olarak işbirliği yapmasına ve büyümesine yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com