Anasayfa » Siemens, Heliox’u Satın Almaya Hazırlanıyor

Siemens, Heliox’u Satın Almaya Hazırlanıyor

by mobilitehaber

Siemens, hızlı şarj çözümlerinde Hollanda merkezli bir teknoloji lideri olan ve e-Otobüs ve e-Kamyon filoları ile binek araçlara hizmet veren Heliox’u satın almak üzere bir anlaşma imzaladı.

Şirkete göre, bu satın alma Siemens’in mevcut eMobility şarj portföyünü tamamlayacak ve DC hızlı şarj için ürün ve çözümler ekleyecek.

Heliox’un portföyü aynı zamanda Siemens’in başta Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere pazar erişimini genişletirken güç elektroniği alanındaki yeteneklerini de geliştirecek. İşlem, geleneksel düzenleyici onayına tabidir.

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Akıllı Altyapı CEO’su Matthias Rebellius ,

“Bu, hızla büyüyen e-Mobilite şarj işimize değer katan önemli bir kilometre taşı. Teklifimizi genişletmenin yanı sıra, enerji ve depo yönetimi ve hizmetleri açısından dijitalleşme ve yazılım potansiyeli görüyoruz” dedi.

Siemens eMobility, Siemens Akıllı Altyapı’nın bir parçasıdır. Geniş bir uygulama yelpazesi için 11 ila 300 kW arasında AC ve DC şarj için IoT özellikli donanım, yazılım ve hizmetler sunuyor. Merkezi Hollanda’da bulunan Heliox’ta yaklaşık 330 kişi çalışıyor. Siemens, şirketi özel sermaye şirketi Waterland’dan ve bir grup çalışanın ve bireysel hissedarların sahip olduğu bir kuruluştan satın aldı.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com