Anasayfa » Sürücüsüz Hastane Noah : Tekerlekli Tıp Merkezi

Sürücüsüz Hastane Noah : Tekerlekli Tıp Merkezi

by mobilitehaber

Koreli tasarımcı Beencent Oh tarafından tasarlanan Noah(Nuh) sürücüsüz hastanesi, hastalara doktor muayenehaneleri ve hastanelerden önce başka bir başvuru noktası sunmayı amaçlayan bir Birincil Tıbbi Tedavi Merkezi olarak tanımlanıyor. Oh, tasarımcılardan oluşan bir ekiple birlikte, müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda doktorlar üzerindeki baskıyı hafifletmek ve bunun yerine hastaların tıbbi bakım almaları için özel ve kolay erişilebilir bir alan sunmak için bir yol bulmak istedi.

Tasarım açısından bakıldığında konsept araç hizmeti fütüristik bir Uber’e ya da otonom araçların estetiği söz konusu olduğunda neredeyse standartları belirleyen Toyota e-Palette’e benziyor. Bu sürücüsüz hastanenin içinde, gri tonlarındaki yumuşak tekstiller, kullanıcıların tedavi görürken rahatlayabilecekleri sakinleştirici bir alan yaratmak için aracın içini tanımlıyor.

Noah, kullanıcıların güven ve rahatlama içinde bir hizmet deneyimi yaşayabilmeleri için temizliğe odaklanarak tasarlanmıştır. Ek özellikler ve olanaklar arasında, içeride sağlanan ve müşteriler tarafından serbestçe kullanılabilen hareket hastalığı ilaçları ve maskeleri yer alıyor. Noah aracına binildiğinde kullanıcının vücut ısısı ve kalp atış hızı ölçülebiliyor. Bu arada, bir ekran, bir tıp uzmanıyla gerçek zamanlı görüntülü görüşmenin yanı sıra çeşitli tedavi seçenekleri boyunca hastalara rehberlik ediyor. Ek bir teşhis gerekiyorsa, müşterilere sürücüsüz hastaneyi (ikincil veya üçüncü tıbbi tedavi merkezleri) ziyaret etmeleri önerilecektir. Müşterilerin isteğine göre, doğrudan varış noktalarına hareket etmek veya hastaneyi daha sonra ziyaret etmek için randevu almak mümkündür.

Tıbbi Bakıma Uber Tarzı Bir Yaklaşım

Noah, Oh ve tasarım ekibinin tıbbi maliyetleri azaltabileceğini ve dolayısıyla ek hizmetleri güçlendirme fırsatı yaratabileceğini söylediği yüz yüze olmayan tedaviler sunuyor. Tasarımcılar ayrıca bu tür bir mobil çözümün, tıbbi bakım söz konusu olduğunda bölgeler arasındaki eşitsizliği gidermeye yardımcı olacağını öngörüyor.

Oh,

“Noah’ın araç şeklindeki tıbbi teşhis ortamı, hastanın dokunma, görme, işitme ve koku alma duyularını göz önünde bulundurarak rahat ve samimi bir atmosferde birincil tıbbi tedavi almasına yardımcı oluyor. Noah, basit muayene malzemeleri ve net bir teşhis için bir ekran ile donatılmıştır.” diye açıklıyor.

Ayrıca, hastanın vücuduyla doğrudan temas eden temel muayene malzemelerini depolayan kolçak tipi tıbbi cihazın iç kısmı, müşterilerin Noah’ın hizmetini güven ve rahatlıkla deneyimleyebilmeleri için temizliğe odaklanarak tasarlanmıştır.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com