Anasayfa » Hyundai Mobis Yeni Mobilite İşine Yatırım Yapacak

Hyundai Mobis Yeni Mobilite İşine Yatırım Yapacak

by mobilitehaber

Hyundai Mobis Şirketi geçen hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında “yeni mobilite çözümleri” işini güçlendirmek için önümüzdeki üç yıl içinde 10 trilyon KRW (8 milyar ABD Doları) yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Hyundai Motor Grubu iştiraki, yatırımın ana odağının elektrikli güç aktarma organları segmentindeki ve ilgili bileşenlerdeki varlığını güçlendirmek olacağını ve “organik büyüme” için 5 trilyon KRW – 6 trilyon KRW’ye kadar yatırım yapmayı planladığını söyledi. Ayrıca otonom sürüş, gelişmiş sürücü destek sistemi (ADAS) ve yazılım geliştirme operasyonlarını genişletmek için 3trn-KRW4trn KRW daha yatırım yapmayı planlıyor.

Şirket ayrıca “otonom sürüş ve ilgili yazılımlar da dahil olmak üzere stratejik birleşme ve satın almalar yoluyla dış yatırım yapmaya çalışacağını” belirterek, gelişmiş hava mobilitesi (AAM) gibi uzun vadeli büyüme motoru olarak hizmet edecek yeni işlere de yatırım yapmaya çalışacağını sözlerine ekledi.

Hyundai Mobis ayrıca, elektrifikasyon ve elektronik bileşenler de dahil olmak üzere temel parçalarda gelecekteki mobilite rekabet gücünü artırmak için Ar-Ge’ye yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor. Şirket daha önce, bu yıl Hyundai Motor Grubu dışındaki küresel otomobil üreticilerinden 5,4 milyar ABD Doları değerinde veya 2022’de hedeflenen 4,65 milyar ABD Doları’ndan küresel gelirlerin yaklaşık %10’u kadar sipariş alma hedefini açıklamıştı.

Hyundai Mobis ayrıca, küresel ekonominin yavaşlamaya devam etmesi nedeniyle artan piyasa belirsizlikleri nedeniyle öngörülemeyen gelişmelerle başa çıkmak için bu yıl 5 trilyon KRW’yi nakit tamponu olarak bir kenara koyacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com