Anasayfa » General Motors ve Netflix’ten Elektrikli Araçlarda Ortaklık

General Motors ve Netflix’ten Elektrikli Araçlarda Ortaklık

by mobilitehaber

General Motors ve Netflix, elektrikli araçlara (EV) hak ettikleri sahneyi vermek için güçlerini birleştirdiklerini ve “EVs On Screen” adlı bir lansman spotuyla başlayarak toplumun tamamen elektrikli bir gelecek konusunda artan heyecanını yansıttıklarını söylüyor.

2021 yılında GM, “Everybody In” kampanyasını başlatarak şirketin tamamen elektrikli bir geleceğe öncülük etme niyetini ortaya koydu ve diğerlerini de harekete katılmaya davet etti.

Netflix de bu harekete katılarak bir yandan Netflix yapımı dizi ve filmlerde elektrikli araçların varlığını artıracak, diğer yandan da daha sürdürülebilir yapımlar için adımlar atacak.

GM Küresel Pazarlama Direktörü Deborah Wahl :

“Eğlence sektörünün kültür üzerinde büyük bir etkisi var. Bir elektrikli araç kullanma ve sahip olma deneyimlerini içeren hikaye anlatımı yoluyla bir elektrikli araç kültürü oluşturmak için elektrikli araçları akışta, küçük ve gümüş ekranlarda ünlü yapmak istiyoruz. Netflix, şirketin ilgi çekici hikaye anlatımı, sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığı ve kültürel trendleri şekillendiren konuşmaları ateşleme konusundaki geçmişi nedeniyle harika bir ortak. Herkesi elektrikli araçlara yönlendirirken dünyamız için daha iyi, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusunda birleşiyoruz.” dedi.

Ortaklığın bir sonucu olarak Netflix, içerik oluşturucuları destekliyor ve eğitiyor, elektrikli araçların hikayelerini nasıl tamamlayabileceğini ve geliştirebileceğini daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor. Önümüzdeki yıl boyunca, bu ortaklıktan esinlenerek, GM EV’leri, sırasıyla Chevrolet Bolt EUV, GMC HUMMER EV Pickup ve Cadillac LYRIQ’in yer alacağı Love is Blind, Queer Eye ve Unstable dahil olmak üzere belirli Netflix şovlarında ve filmlerinde görülecek.

Netflix Pazarlama Müdürü Marian Lee,

“Netflix’te kültürü etkileyebilecek ve anlamlı sohbetleri ateşleyebilecek şovlar ve filmler yaratıyoruz. Wednesday’den ilham alan TikTok dans trendlerinden Don’t Look Up ile iklim değişikliği hakkında yapılan düşünceli tartışmalara kadar, eğlencenin hayranlık uyandırabileceğini ve bağlantılara ilham verebileceğini biliyoruz. GM, otomobil endüstrisinde kültürel bir liderdir ve dizilerimizde ve filmlerimizde elektrikli araçların varlığını güçlendirerek çabalarında onlarla ortak olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Netflix’in elektrikli araçların ekrandaki varlığını artırma taahhüdüne ek olarak, şirket ayrıca enerji kullanımını optimize ederek, ardından elektriklendirerek ve geri kalanını karbondan arındırarak yapımlarında kamera arkasında daha sürdürülebilir olmak için harekete geçiyor. Daha fazla bilgi için Netflix’in sürdürülebilirlik hakkında oluşturduğu sayfayı ziyaret edebilirsiniz : Sustainability.Netflix.com.

Bu stratejik işbirliğinin bir parçası olarak, her iki şirketin de daha sürdürülebilir bir geleceğe olan bağlılığını ortaya koyan bir reklam filmi 12 Şubat Pazar günü büyük maç sırasında yayınlanacak. Hayranlar, Will Ferrell’ın aralarında Army of the Dead, Squid Game ve daha fazlasının da bulunduğu en büyük Netflix dizi ve filmlerinden bazılarının dünyasına girdiğini görecekler. Reklam filmi, elektrikli araçların ekranda nasıl görüneceğini sergilerken, GM’nin sunmayı planladığı geniş elektrikli araç yelpazesini de vurguluyor. Netflix ve GM’nin ortak çalışmaları hakkında daha fazla bilgiye gm.com/netflix adresinden ulaşılabilir.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com