Anasayfa » Yapay Zeka Tarafından Tasarlanan Apple Otomobil İle Tanışın

Yapay Zeka Tarafından Tasarlanan Apple Otomobil İle Tanışın

by mobilitehaber

John Mauriello, yapay zeka teknolojisini zekice kullanan ve Dall-E 2 tarafından bir metin komutuna dayalı olarak tasarlanan kavramsal bir ‘AI-generated Apple Car’ sunuyor.

Stüdyosu San Francisco’da bulunan John Mauriello, türünün tek örneği olan zanaatını ilerletmek için gelişmiş teknolojilerden yararlanmaya odaklanan bir endüstriyel tasarımcı.

Mauriello,

“Yapay zekaya MacBook’tan ve alüminyum ve camdan yapılmış bir Magic Mouse’tan esinlenen minimalist bir spor araba tasarlamasını söyledim ve aynı zamanda Apple’ın eski tasarım başkanı Jony Ive tarzında bir şey yaratmasını belirttim” diyor.

Yapay zeka daha sonra metin tabanlı ipuçlarını referans noktası olarak kullanarak zahmetsizce birden fazla görüntü oluşturdu ve verilen terimleri doğru bir şekilde anladı. Özeti anlayan yapay zeka motoru, aynı ipucuna dayalı varyasyonlar oluşturarak çalışıyor – bu da tema ile bağlantılı, ancak esasen aynı olmayan görüntülerle sonuçlanıyor ve yapay zekayı harika bir keşif ve fikir aracı haline getiriyor.

Bu fütüristik ve çarpıcı otomobil, kusursuz bir şekilde işlenmiş alüminyum gövdesi ve yüzeyde sıfır kırılma ile şık, eğrisel bir kaliteyi lüks bir şekilde bünyesinde barındırıyor.

Yapay zeka tarafından üretilen Apple Car’ın yüzeylerini daha da ortaya çıkarmak için yapay zeka, dramatik bir chiaroscuro tarzı aydınlatmayı ustalıkla kullandı.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com