Anasayfa » Samsung Elektrikli Araç Mı Üretecek ?

Samsung Elektrikli Araç Mı Üretecek ?

by mobilitehaber

Samsung’un bu kadar büyük ve etkili bir teknoloji şirketi olmasının nedeni, çok çeşitli sektörlerde her fiyat seviyesinde ürün sunabilmesinin yanı sıra çok çeşitli teknolojik alanlara yatırım yapabilmesidir. Örneğin akıllı telefon sektöründe başarılı olan Samsung, beyaz eşya alanında da başarılı olabiliyor. Güney Koreli teknoloji devi bu benzersiz özelliği nedeniyle yenilikçi alanlara yatırım yapıyor.

Elektrikli otomobiller birçok şirketin ilgisini çeken popüler bir sektör. Tesla en popüler elektrikli otomobil markası olsa da, bir dizi farklı firmanın bu alanı keşfetmeye başladığı biliniyor. Bu da doğrudan “Apple elektrikli otomobil üretiyorsa Samsung da üretir” düşüncesini akla getiriyor. Ancak durum hiç de öyle değil.

Samsung’un bazı üst düzey yöneticileri, şirketin yakın veya uzak gelecekte elektrikli araç piyasaya sürmeyeceğini kamuoyuna açıkladı. Bunun arkasında iyi bir neden var. Samsung halihazırda Tesla, Hyundai ve Audi gibi elektrikli araç üreten firmalara çip, kamera, batarya ve OLED ekran gibi önemli parçalar satıyor. Görünen o ki Samsung sahnede olmak yerine arka planda kalmayı ve avantajlarından yararlanmayı tercih etmiş.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com