Anasayfa » İTO Elektrikli Araç Tamiri Eğitimi Başlattı

İTO Elektrikli Araç Tamiri Eğitimi Başlattı

by mobilitehaber

İstanbul Ticaret Odası (İTO) elektrikli araç tamiri eğitimi başlattığını duyurdu.Tuzla OSB’de kurulan İTO Yetkinlik Merkezi’nde OSB’de bulunan fabriklara, işletmelere, İTO üyelerine ve meslek liselerine simülasyon tabanlı yenilikçi üretim teknolojileri eğitimleri verilmeye başlandı.

Teknolojik dönüşümün gerektirdiği iş gücü ihtiyacının proje sayesinde karşılanması hedefleniyor. Proje için seçilen hedef kitleye, gruplar halinde toplam 18 ay boyunca simülasyon uygulamasına yönelik eğitimler verilecek.

Birinci Grup Eğitimleri 26 Ekim’de Başladı

CNC Torna Operatör Eğitimi ile Elektrikli Araç Bakım Eğitimi’nde ilk grup eğitimler 26 Ekim’de başladı. Eğitimler teorik ve pratik olmak üzere iki şekilde planlandı. Program kapsamında belirlenen gruplara CNC Torna ve Freze Eğitimleri, CAD/CAM Eğitimi ve Elektrikli Araç Bakım Eğitimleri veriliyor.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç yaptığı açıklamada;

İşletmelerimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirirken, aynı zamanda ülkemizin istihdam hedeflerine de en güçlü desteği vermeyi amaçlıyoruz. Özellikle elektrikli araçlara yönelik nitelikli eleman yetiştiren merkez sayısı son derece az. Devletimizin desteğiyle bu konuda adım atmaktan memnuniyet duyuyoruz. İfadelerini kullandı.

Eğitime başvurmak ve detaylar için itoyermer.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com