Anasayfa » Peugeot’un Elektrikli Ürünlerinde Ekim Ayında Güçlü Sonuçlar

Peugeot’un Elektrikli Ürünlerinde Ekim Ayında Güçlü Sonuçlar

by mobilitehaber

Motor Üreticileri ve Tüccarları Derneği’nin en son kayıt rakamlarına göre PEUGEOT, Ekim ayında binek ve Hafif Ticari Araçlarda (LCV) %5 pazar payı elde etti.

PEUGEOT’nun sadece LCV pazar payı Ekim 2021’de %8,3’ten Ekim 2022’de %9,8’e yükselirken, markanın elektrikli ürünü geçen yıla göre iyi bir performans sergiledi.

Peugeot’un ürün gamındaki elektrikli modeller ekim ayında genel olarak iyi bir performans gösterdi; Düşük Emisyonlu Araç (LEV) otomobil pazar payı geçen yılın Ekim ayına göre %4,7’den %5,4’e yükselirken, Batarya Elektrikli Araç (BEV) pazar payı da aynı dönemde %5,3’ten %6,2’ye yükseldi. Peugeot’un Plug-in Hibrit pazar payı da 2021’de yıllık %2,1’den 2022’de yıllık %3,6’ya yükseldi.

Sonuçlar, markanın elektrifikasyon yolculuğundaki ilerlemesini yansıtıyor – 2023 yılına kadar PEUGEOT ürün yelpazesinin %100’ü elektrikli veya elektrikli bir varyantla sunulacak ve 2030 yılına kadar Avrupa’da satılan modellerin %100’ü, yasal gerekliliklerden beş yıl önce tamamen elektrikli olacak. Peugeot müşterileri artık tüm segmentlerde geniş bir düşük emisyonlu ürün yelpazesinden yararlanmaktadır.

Bu hedefi destekleyen, markanın 2023’teki önemli lansmanları arasında tamamen elektrikli e-308 ve e-308 SW’nin yanı sıra bu modelde şimdiye kadarki en iyi elektrikli sürüş menzilini sunan geliştirilmiş bir e-208 yer alıyor. Marka için tamamen yeni bir model olan yeni PEUGEOT 408 de 2023 yılında Birleşik Krallık’ta iki plug-in hibrit güç aktarma organıyla piyasaya sürülecek.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com