Anasayfa » Peugeot’un Yeni Elektrikli E-Traveller’ı

Peugeot’un Yeni Elektrikli E-Traveller’ı

by mobilitehaber

Peugeot yeni E-TRAVELLER’ı tanıttı. Daha verimli, daha konforlu, daha güvenli ve daha zarif olacak şekilde tasarlanan yeni PEUGEOT E-TRAVELLER, profesyonel sürücülerin sıfır emisyonlu mobilite gereksinimlerini karşılıyor.

Yeni PEUGEOT E-TRAVELLER, uzun yolculuklarda çok sayıda yolcuyu ve bagajlarını konforlu bir şekilde taşıyabilen bir araç arayan tüm profesyonel müşteriler için ideal bir yol arkadaşıdır.

Yeni E-TRAVELLER, Standart (4,98 m) ve Uzun (5,33 m) olmak üzere iki uzunlukta mevcuttur. Sadece 1,90 m genişliğindeki otoparklara erişim E-TRAVELLER için hiç de zor değil.

PEUGEOT E-TRAVELLER: Her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde uyarlandı.

Profesyonel yolcu taşıma operatörleri (oteller, servisler, taksiler vb.) sunanlar da dahil olmak üzere geniş bir iş ve filo kullanıcı yelpazesine hitap eden yeni E-TRAVELLER, beş ila dokuz koltuklu çeşitli konfigürasyonlarda mevcut. Premium seviyede konfor sunan versiyon. Allure donanım seviyesi, birbirine bakan dört bağımsız koltuğa sahip, lüks bir kaplamaya ve üç bölgeli klima ve karartmalı cam tavan gibi yüksek düzeyde donanıma sahip bir salon konfigürasyonu sunuyor.

Yeni E-TRAVELLER, kayar ve çıkarılabilir koltuklar, ikinci sıradaki raflar, entegre güneşlikler ve daha fazlasıyla uyarlanabilir ve pratiktir. Ayrıca Yokuş Yardımı İniş Kontrolüne sahip Advanced Grip Control® ve kum, çamur ve kar modlarına sahip, kavramanın zayıf olduğu yüzeylerde kullanım için ayarlanabilir çekiş kontrol sistemi sayesinde açık hava etkinlikleri için de mükemmeldir.

Yeni E-TRAVELLER, zeminin altında bulunan piller sayesinde ödün vermeyen geniş bir iç alana sahiptir. Konfigürasyona bağlı olarak yeni E-TRAVELLER, 1.500 litre bagaj hacmiyle dokuz kişiye kadar veya beş kişi ve 3.000 litre bagaj hacmine kadar taşıyabiliyor ve hatta iki veya üç kişiyle birlikte 4.900 litreye kadar yük hacmi sunabiliyor.

Bu güçlü yönlere dayanarak yeni E-TRAVELLER, daha yüksek düzeyde kullanıcı dostu, güvenlik ve verimlilik sunmak için bir adım daha ileri gidiyor.

Taze zarafet

Yeni E-TRAVELLER, yolcu taşıma konusunda her zamankinden daha şık ve konforlu bir mobilitenin garantisidir.

E-TRAVELLER, merkezinde markanın yeni ambleminin yer aldığı yeni bir ızgara tasarımı, yeni tam LED farlar, ikonik PEUGEOT üç tırnaklı imzası ve koruma için optimize edilmiş bir tampon ile PEUGEOT serisinin yeni görünümünü benimsiyor. yeterlik.

Dijital gösterge paneli ve geniş merkezi dokunmatik ekran, günlük sürüşte güvenliğe ve pratikliğe yardımcı olur. Optimum konfor için isteğe bağlı olarak yeni ısıtmalı direksiyon simidi takılabilir. Özellikle ön panelin üst kısmında ve orta konsolda daha fazla ve daha büyük saklama bölmeleri bulunmaktadır ve ön panel aynı zamanda kompakt ve pratik olan yeni e-Toggle vites değiştirme sistemi ile birlikte gelmektedir.

İç mekan tarzı , versiyona bağlı olarak koltuklar için yeni kumaş döşeme veya delikli deri ve yan panellerdeki yeni Liquid Palladium renkli kaplamayla zenginleştirildi .

Daha fazla konfor ve güvenlik için teknolojik gelişmeler

PEUGEOT E-TRAVELLER’ın yeni donanımı, sürücü ve yolcular için günlük konforu ve güvenliği artırıyor.

Yeni 10 inçlik dijital renkli gösterge paneli tüm yeni E-TRAVELLER’larda standart olarak bulunuyor. Navigasyon sistemi bilgileri ve enerji akışı ve şarjla ilgili bilgiler de dahil olmak üzere temel bilgilerin optimize edilmiş ve özelleştirilebilir bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

Yeni E-TRAVELLER, multimedya sistemini ve bağlı navigasyonu kontrol etmek için standart olarak 10 inçlik bir HD merkezi dokunmatik ekranla birlikte geliyor. Tam bir konfor için, ‘OK PEUGEOT’ sesli asistanı, sürücülerin gözlerini yoldan ayırmadan ana bilgi-eğlence fonksiyonlarını kontrol etmelerine olanak tanıyor.

E-TRAVELLER’da sürücü yorgunluk uyarısı, trafik işareti tanıma, şeritte kalma asistanı, yaya ve bisikletli tespitli otomatik acil frenleme ve hız sınırlayıcı özellikleri mevcuttur. Ayrıca, uyarlanabilir hız sabitleyici ile bu yeni modelde daha da geliştirilmiş olan çok çeşitli sürücü destek sistemlerinden de faydalanıyor.

Her zamankinden daha verimli ve bağlantılı

Yeni E-TRAVELLER, maksimum 100 kW (136 bhp) güç ve maksimum 260 Nm tork sunan, başlangıçtan itibaren optimum performansı garanti eden yeni ve daha verimli bir elektrik motoruyla güçlendirilmiştir. Üç sürüş modu mevcuttur: Menzili en üst düzeye çıkarmak için Eco, maksimum performans için Güç ve her ikisinin en iyi birleşimi için Normal.

Yeni E-TRAVELLER, artık 357 km’ye kadar menzil sunan 75kWh’lik bir batarya ile donatılmıştır (WLTP kombine çevrim şu anda sertifikalıdır)

Menzili optimize etmek için E-TRAVELLER, direksiyon simidinin arkasında bulunan kanatçıkları kullanan üç farklı seviyeye sahip yeni bir rejeneratif fren sistemine sahiptir.

Yeni E-TRAVELLER, 7,4 kW’lık yerleşik şarj cihazıyla donatılmıştır (opsiyonel olarak 11 kW’lık üç fazlı şarj cihazı mevcuttur) ve ayrıca DC hızlı şarj cihazıyla 100 kW’a kadar şarj edilebilir. Tahmini şarj süreleri aşağıdaki gibidir:

  • 100kW DC şarj cihazı: 45 dakika (%0’dan %80’e şarj).
  • 11kW AC şarj cihazı : 11kW yerleşik şarj cihazıyla 7 saat 30 dakikada tam şarj.
  • 7,4 kW AC şarj cihazı: 7,4 kW yerleşik şarj cihazıyla 11 saat 20 dakikada tam şarj.

En yeni nesil bağlantı

PEUGEOT i-Connect® sistemi, kablosuz Apple CarPlay® ve Android Auto sayesinde kapsamlı ve son derece duyarlı bir bağlantı sunuyor. Teknolojik deneyim, TomTom bağlantılı navigasyonla da donatılmış PEUGEOT i-Connect® Advanced ile tamamlandı. Sistem güncellemeleri “kablosuz” olarak gerçekleştirilir.

Yeni E-TRAVELLER’ın ön tarafındaki orta konsolda artık kablosuz bir akıllı telefon şarj cihazı bulunuyor. Yeni E-TRAVELLER’ın ön panelinde iki adet USB-C soketi, ikinci sıra koltuklarda iki adet USB-C soketi ve iki adet 12V soket bulunmaktadır.

Kullanıcılar MYPEUGEOT ® akıllı telefon uygulamasını kullanarak ek özelliklerden ve bağlantılı hizmetlerden yararlanabilirler. Buna sanal bakım günlüğüne erişim ve varış noktalarını navigasyon sistemine uzaktan gönderme yeteneği de dahildir. Sürücüler artık merkezi kilitlemeyi de yönetebiliyor ve farları ve kornaları uzaktan çalıştırabiliyor.

EV sahibi olma deneyimini geliştirmek için, MYPEUGEOT® uygulaması aynı zamanda sürücülerin termal ön koşullandırmayı başlatmasına veya programlamasına ve şarjı uzaktan görüntülemesine, planlamasına, başlatmasına veya ertelemesine olanak tanır.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com