Anasayfa » Ola Electric’in yepyeni scooterları piyasayı süsleyecek

Ola Electric’in yepyeni scooterları piyasayı süsleyecek

Hintli EA(elektrikli araç) üreticisi Ola Electric, New S1 Pro Gen 2 ve S1X elektrikli scooterlarının piyasaya sürülmesiyle globale açılıyor.

by mobilitehaber

Ola Electric, Hindistan’ın EA sektöründe as oyunculardan biri olarak kabul ediliyor. Elektrikli mobilitenin kitlesel olarak benimsenmesine öncülük etmede büyük rol oynayan marka, önceki modellerin izinden giderek üretilen yeni modellerini piyasaya sürüyor ve adından devlerin arasındaki yerini almak için can atıyor. 15 Ağustos 2023’te Ola‘nın düzenlediği Müşteri Günü‘nde dört yeni elektrikli motosiklet de dahil olmak üzere geleceğe yönelik planlar kamuyla paylaşıldı.

Şehir içi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olan Ola‘nın baharat kokan Hint sokaklarında gezinmesi an meselesi, globale ise bu yıl içinde açılacaklar. Ola, en iyisini isteyenler için bir de S1 Pro Gen 2’yi piyasaya sürüyor. Sınıfında birinci elektrikli scooter, etkileyici performans ve menzilin yanı sıra bir dizi üst düzey teknolojiye sahip ve tam bir fiyat performans ürünü. Binicilerin bacaklarının arasına çanta yerleştirmelerine olanak tanıyan düz döşeme tahtası gibi pratik özelliklerin yanı sıra ayarlanabilir ön süspansiyona da sahip.

S1 Pro Gen 2, yaklaşık 15 beygir gücündeki 11 kilovatlık bir elektrik motoru taşıyor. En yüksek hızın saatte 120 kilometre (veya saatte yaklaşık 75 mil) olduğu iddia ediliyor. Ayrıca scooter, sadece 2,6 saniyede sıfırdan 40 km/s’ye çıkabiliyor. Üstüne bir de Ola Electric, tek bir şarjla pratikte de 195 kilometre menzil olduğunu iddia ediyor.

Ola Electric, yeni S1 Pro Gen 2 elektrikli scooter’ın yanı sıra daha düşük bütçeli segmente de hitap ediyor. S1X scooter serisi, kararsız müşterilerine yüksek teknoloji ve performanstan ödün vermeden daha uygun fiyatlı bir elektrikli araç yelpazesi sunuyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz toplam üç S1X modeli var – S1X, S1X (2kWh) ve S1X (3kWh). Yeni scooterlar, altı kilovatlık (yaklaşık sekiz beygir gücü) bir elektrik motoruyla geliyor. Farklılıklar yalnızca scooterların menzillerinde ve en yüksek hızlarında yatmakta.

Fiyat dahil daha fazla bilgiye resmi sitesinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com