Anasayfa » Volkswagen, Elektrikli Yeni Passat Modeli ID.7’nin Üretimine Başladı: Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Volkswagen, Elektrikli Yeni Passat Modeli ID.7’nin Üretimine Başladı: Fiyatı Ne Kadar Olacak?

by mobilitehaber
Volkswagen’den Gelen Habere Göre Tamamen Elektrikli ID.7 Üretimi Başladı

Son dakika haberi olarak, Volkswagen’in tamamen elektrikli olan ve Passat modelinin yerini alacak olan ID.7’nin üretimine başlandığı duyuruldu. Alman otomotiv devi, Emden fabrikasında ID.7 modelinin üretimine başladı. Bu yeni model, tek bir şarj ile 700 kilometreye kadar menzil sunacak şekilde tasarlandı.

Elektrikli Passat’ın önümüzdeki haftalarda resmi olarak satışa sunulması planlanırken, yıl sonuna doğru ilk teslimatların gerçekleştirileceği belirtiliyor.

ID.7 modelinde 77 kWh ve 89 kWh batarya seçeneklerinin bulunduğu ifade ediliyor. Türkiye lansmanı ise büyük olasılıkla önümüzdeki yıl gerçekleşecek. Tahminlere göre, 2024 ortalarında Türkiye’de sipariş almaya başlanacak ve ID.7’nin Türk yollarında Ağustos 2024’e kadar görünmesi bekleniyor.

Almanya’da üretilen Volkswagen ID.7’nin, 160 kW motor gücü sınıfında bir versiyonla Türkiye’ye giriş yapması durumunda %10 ÖTV avantajından yararlanabileceği düşünülüyor.

ID.7’nin fiyatı henüz kesinleşmemiş olsa da son bilgilere göre 50 bin Euro’nun üzerinde bir fiyat aralığı konuşulduğu belirtiliyor. Güncel Euro kuruyla bu fiyat 1 milyon 478 bin 500 lirayı buluyor. Vergiler dahil edildiğinde ise 2 milyonu aşması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com