Anasayfa » Bosch, Amerika Kıtası Mobilite Birimine Lider Atadı

Bosch, Amerika Kıtası Mobilite Birimine Lider Atadı

by mobilitehaber

Robert Bosch, küresel mobilite işini yeniden düzenlerken Bosch Mobility Americas için bir başkan atadı.

Bosch’tan yapılan açıklamada, 52 yaşındaki Paul Thomas’ın Ocak ayında yeni oluşturulan görevi üstleneceği belirtildi. Thomas, Alman tedarikçinin Kuzey Amerika genel merkezinin bulunduğu Detroit’te görev yapacak.

Thomas, yaklaşık 30.000 çalışanı ve 10 milyar dolar yıllık geliri olan bir Amerika birimini denetleyecek. Thomas’ın şu anki görevi, satış, pazarlama ve kaliteden sorumlu olduğu Mobility Solutions, Americas’ın başkan yardımcılığı.

Kuzey Amerika Bosch Başkanı Mike Mansuetti yaptığı açıklamada,

“Paul, mobilite işimizde büyümeyi sağlama konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip Paul’un liderliği, müşterilerimizi desteklememize ve Bosch için küresel olarak önemli bir büyüme bölgesinde potansiyelimize ulaşmamıza yardımcı olmak için kritik öneme sahip olacak” dedi.

Automotive News 2022 en iyi tedarikçiler listesine göre Bosch, 2022 yılında 49 milyar dolarlık satışla dünyanın en büyük otomobil tedarikçisi konumunda. Kuzey Amerika işletmesi bunun 15,3 milyar dolarını oluşturuyor.

Mobilite alanında 25 yıllık deneyime sahip olan Thomas,

“Bosch, hem yazılım hem de donanım alanlarında zengin bir geçmişe ve uzmanlığa sahip. Geniş portföyümüz, müşterilerimize Kuzey ve Güney Amerika’daki çeşitli yaklaşımları desteklemek için gerekli olan teknolojiden bağımsız çözümler sunmamızı sağlıyor.” dedi.

Automotive News’in haberine göre, bu ayın başlarında Bosch, 2030 yılına kadar 88 milyar dolar küresel gelir elde etmek amacıyla mobilite birimini yenileyeceğini duyurdu.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com