Anasayfa » Cyrusher Thunder : Dalgaları Elektrikle Sürün

Cyrusher Thunder : Dalgaları Elektrikle Sürün

by mobilitehaber

Cyrusher, 2014 yılından bu yana “Çin’de üretilen kaliteli bisikletleri uluslararası pazarlara uygun fiyatlarla sunma” misyonunu sürdürüyor. Şirket şimdi de Thunder elektrikli sörf tahtası ile elektrikli su sporları alanına giriyor.

Cyrusher’ın tuhaf ismi bisiklet ve rusher kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Şirket heyecan arayanlara “saçlarınızda rüzgarı, yüzünüzde denizin tuzunu ve ayaklarınızın altında açık suyun coşkusunu hissetme” şansı sunuyor.

Thunder sörf tahtası, 10 kW’a kadar çıkabildiği bildirilen 5 kW’lık bir elektrik motoru üzerine inşa edilmiştir; bu motor, 70 km/saate (43,5 mil/sa) kadar olduğu iddia edilen bir azami hız için bir jet pompasını çalıştırmaktadır – bu da onu Awake’in daha pahalı olan Rävik S’sinden çok daha hızlı yapmaktadır. Ve 3.600 Wh’lik bataryanın şarjdaki her 2-3 saat için bir saatlik e-sörf için iyi olduğu düşünülüyor.

Sörf tahtası 1,68 m uzunluğunda ve 0,58 m genişliğinde (5,5 x 1,9 ft) ve “suda kesintisiz bir süzülme” sağlamak üzere tasarlanmış – ancak bir hidrofoil sörf tahtası gibi dalgalı suların üzerinde yükselmiyor, bu nedenle hızda “çalkantılı dalgaların peşinden koşmak” isteyen sürücüler her çalkantıyı gerçekten hissedecekler. Ancak en azından düşme durumunda motor otomatik olarak kapanacaktır.

Yüksek performanslı tasarımına rağmen Cyrusher, ilk e-sörf tahtasının her seviyeden binici için yaratıldığını söylüyor. Şirket bir blog yazısında,

“Thunder kolayca taşınabilir ve ilk elektrikli sörf tahtasıyla yeni başlayan acemiler için sorunsuz bir sürüş sunuyor, bu da onu spora sorunsuz bir başlangıç için ideal bir seçim haline getiriyor. Öte yandan, heyecan verici bir deneyim arayan deneyimli sörfçüler Thunder’ın etkileyici sörf yeteneklerinden memnun kalacaklar.” dedi.

Thunder, çıkarılabilir pil dahil 39 kg (~86 lb) veya tek başına 18 kg ağırlığındadır ve 120 kg’a (264,5 lb) kadar üst kısmı destekleyebilir. Liste fiyatı 11.999 $ olmasına rağmen şu anda 9.999 $’a satışta.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com