Anasayfa » Volvo, İlk Elektrikli Yükleyici (loader) Teslimatını Gerçekleştirdi

Volvo, İlk Elektrikli Yükleyici (loader) Teslimatını Gerçekleştirdi

by mobilitehaber

İlk Volvo L25 Elektrikli tekerlekli yükleyici Avustralya’ya teslim edildi. Ticari şantiyenin elektrifikasyonu, ilk Volvo L25 Elektrikli tekerlekli yükleyicinin Avustralya’daki bir müşteriye teslim edilmesi gelişmesi ile devam ediyor.

Avustralya’daki ilk Volvo L25 Elektrikli tekerlekli yükleyici Allworks WA Pty Ltd’ye teslim edildi. Volvo Construction Equipment Başkanı Melker Jernberg, markanın bayisi CJD Equipment ile birlikte makineyi Allworks’e teslim etmek için hazır bulundu. .

Volvo CE Okyanusya Pazar Alanı Başkanı Bertrand Collette , “Sürdürülebilir çözümlerin sadece yarın için bir vaat değil, aynı zamanda bugün için gerçek bir yenilik olduğunu göstermekten gurur duyuyoruz” dedi. “Diğer küresel bölgelerde güçlerini zaten kanıtlamış olan bu güvenilir elektrik çözümleri, Avustralya’daki müşterilerin üretkenlik üzerinde herhangi bir etki olmadan karbondan arındırma hedeflerini yerine getirebilmelerini sağlayacak şekilde tasarlandı.”

Volvo CE, L25 Elektrikli tekerlekli yükleyicinin “kanıtlanmış Volvo kompakt tekerlekli yükleyici platformunu akü gücüyle birleştirdiğini” söylüyor. CES’te gösterilen ve hem tahrikine hem de geleneksel hidrolik yağlarına güç sağlamak için bir elektrik motoru kullanan Cat 301.9 gibi makinelerin aksine Volvo L25 Electric, yağı itmek için 29,5 bg’lik bir elektrikli tahrik motoru ve 18,7 bg’lik daha küçük bir ünite kullanıyor. Sonuç, çoklu görev sırasında daha tutarlı, öngörülebilir performanstır. L25 Electric aynı zamanda L2 şarjında ​​”en üst seviyeye çıkan” birçok donanım teklifinin kapsamının ötesinde şarj işlevselliği de sunuyor. Volvo CE, tıpkı Volvo Cars gibi tam CCS DCFC desteği sunarak , uygun altyapıya sahip şebeke destekli şantiyelerin; öğle yemeği aralarında ve vardiyalar arasında yeniden güçlenmesini ve tüm gün hareket etmesini sağlar.

Volvo L25 Elektrikli tekerlekli yükleyici özellikleri

Elektrik motoru aktarma organları (net)29,5 hp
Elektrik motoru çalışma hidroliği (net)18,77 hp
Standart kova kapasitesi894 lt
Bağlantı braketi tasarımlı kinematikZ
Devrilme yükü (ISO/DIS 14397-1)7,385 lbs
…tam dönüşte38 derece
Koparma kuvveti5557 kg
Hidrolik kaldırma kapasitesi, maks5.608 pound
Çatal taşıma kapasitesi %804,409 lbs
Maks. boşaltma yüksekliği0″ ft
İşletim ağırlığı4 899 – 5 269 kg
Maksimum ilerleme hızı – Standart19.3 km/h
Batarya voltajı48V
Pil kapasitesi40 kWh
Dahili şarj süresi 400 VAC 16A~6
Araç dışı şarj süresi 400 VAC 32A~2
Gösterge niteliğinde çalışma süresi (uygulamaya bağlı olarak)8 saate kadar

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com