Anasayfa » Valmet Otomotiv Yeni Akü Sistemini Tanıttı

Valmet Otomotiv Yeni Akü Sistemini Tanıttı

by mobilitehaber

Valmet Otomotiv , ‘Modüler Akü Platformu’ ürün ailesine ek olarak ‘Enerji Paketi’ akü sistemini sunuyor. ‘Enerji Paketi’ ile kamyonlar, otobüsler ve otoyol dışı makineler elektrikli tahriklerle donatılabilir.

Valmet Otomotiv ‘e göre Enerji Paketi, ekipman üreticilerine ve entegratörlerine tarım, ormancılık, inşaat ve madencilik sektörlerindeki kamyonların, otobüslerin ve otoyol dışı makinelerin elektrifikasyonu için kompakt, ölçeklenebilir ve rekabetçi fiyatlı bir çözüm sunuyor. Pil sistemi, en yeni nesil uzun ömürlü ve güvenli NMC hücrelerini kullanıyor. 300 Wh/l’lik yüksek enerji yoğunluğu için hücreden pakete yaklaşımı temel alıyor.

Valmet Otomotiv EVS İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Christian Kleinhans; “Valmet Otomotiv , akü sistemi tedarikçisi olarak konumunu daha da güçlendiriyor. Enerji Paketi, rekabetçi bir fiyata performans, esnek entegrasyon ve uzun ömrün benzersiz bir kombinasyonunu sağlayan kendi akü sistemi teklifimizi tamamlıyor” dedi.

Valmet Otomotiv Enerji Paketinin hücreden pakete yaklaşımı, akü hücrelerini doğrudan akü paketine entegre ederek modül ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu çözüm, paketteki mevcut alanın en verimli şekilde kullanılmasının yanı sıra daha küçük ve daha hafif bir paketten daha fazla enerji sağlıyor. Enerji Paketinin entegrasyonu kolaydır ve uygulamadaki mevcut alanın optimum şekilde kullanılmasını sağlar.

Sistem tak ve çalıştır esasına göre kurulur ve bileşenleri uygulamaya bağlı olarak örneğin tavana, arka alana, şasi çerçevesine, bir makine ve aracın mevcut motor bölmesine serbestçe ve en uygun şekilde yerleştirilebilir.

Enerji Paketi, yüksek enerji yoğunluğu, hızlı şarj ve uzun hizmet ömrü gerektiren uygulamalar için optimize edilmiştir ve paket başına 50 kWh’lik uygun adım boyutuyla 50 ila 1000 kWh kapasite arasındaki uygulamalara hizmet vermektedir.

Valmet’in akü ürün ailesi, Enerji Paketinin yanı sıra, yüksek güç, hızlı şarj ve uzun hizmet ömrü gerektiren uygulamalar için optimize edilmiş Güç Paketi akü sistemini de içeriyor. Güç Paketi zorlu ortamlar ve düşük sıcaklıklar için özel olarak geliştirilmiştir.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com