Anasayfa » İtalyan Modüler e-otobüs BAE’den 2,5 milyon Euro Yatırım Aldı

İtalyan Modüler e-otobüs BAE’den 2,5 milyon Euro Yatırım Aldı

by mobilitehaber

Next Modular Vehicles olarak adlandırılan bu araç, her türlü kapasite ihtiyacına göre ayarlanabilmesi için modüler bir baskıya sahip ilk elektrikli otobüstür. Konsept, Fizik ve Endüstriyel Tasarım mezunu Tommaso Gecchelin tarafından kurulan İtalyan NExT şirketi tarafından tasarlandı.

Şirketin Dubai’de bir operasyonel ofisi bulunmakta. Birleşik Arap Emirlikleri’nden Paradigma Management Consultancies LLC’nin hissedarlık yapısına katılması için bir yatırım anlaşması imzalayarak mevcut ortaklığı 2.5 milyon Euro’luk bir yatırımla güçlendirdi.

Next Modular Vehicles, nasıl çalışıyor?

Next Modular Vehicles’ın amacı, hem tipik toplu taşıma ihtiyaçlarına cevap verebilmek hem de gerektiğinde isteğe bağlı kullanım için yapılandırılabilmektir. Araç aslında tek bir ‘vagon’ olarak kullanılabilmekte ya da o andaki taşıma talebine bağlı olarak diğer modüllere bağlanabilmektedir.

Günümüz araçlarının geleneksel katılığını büyük veri ve benzersiz modüler araçlarımızın entegrasyonuna dayanan esnek bir yaklaşımla aşan yeni bir ulaşım modeli sayesinde mobilitede devrim yaratmayı amaçlayan bu ortaklık için gurur ve minnettarlık duyuyoruz
Tommaso Gecchelin, NExT’in kurucusu, CEO’su ve CTO’su

Yoğun saatlerde araç, talebi karşılamak için yolculuğuna 5 veya daha fazla bağlı bölmeyle başlayabilir. Bölme sayısına bağlı olarak, 5’ten fazla bölmenin bağlanmasının mümkün olduğu durumlarda kapasite 18 metrelik bir otobüsle, hatta bir tramvayla aynı seviyeye çıkabilir. Yoğun olmayan zamanlarda, bunun yerine 2 veya 3 modülden oluşan daha hafif bir konfigürasyonla dolaşabilir ve talebi karşılamak için gerekli olmayanlar park edilebilir ve bir sonraki yoğunluğa şarjda tutulabilir.

NExT anlaşmayı duyurduğu basın açıklamasında,

“Paradigma Management Consultancies LLC ve ortakları, önemli bir finansal katkı ve üretim için gerekli olan bir montaj sahası, iş bağlantıları ve yüksek nitelikli personelin sağlanması sayesinde BAE’de operasyonel aşamaya geçişte etkili olacaklar” dedi.

NExT’in kurucusu, CEO’su ve CTO’su Tommaso Gecchelin,

Bu anlaşma, geleceğin toplu taşımacılığı için somut bir çözüm olarak NExT’in büyümesi yönünde önemli bir adımı temsil ediyor. Günümüz araçlarının geleneksel katılığını büyük veri ve benzersiz modüler araçlarımızın entegrasyonuna dayanan esnek bir yaklaşımla aşan yeni bir ulaşım modeli sayesinde mobilitede devrim yaratmayı amaçlayan bu ortaklık için gurur ve minnettarlık duyuyoruz dedi.

Paradigma Management Consultancies LLC’nin ortağı Antonio Guadagnino,

“NExT ile güçlü ortaklığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Gündem 2030’un Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşılmasında yüksek etkili projelere katkıda bulunma vizyonunu tamamen benimsiyoruz. NExT, birçok şehir tarafından beklenen ve uluslararası uzmanlar tarafından geleneksel araçlarla kıyaslanamayacak bir verimlilik ve trafik azaltma ölçütü olarak kabul edilen devrim niteliğinde bir mobilite sistemidir. NExT’in büyük ilgi gördüğü tüm bu stratejik pazarlardaki deneyimimizle bu vizyonu desteklemekten ve zenginleştirmekten de büyük mutluluk duyuyoruz dedi.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com