Anasayfa » Saietta VNA eDrive ‘Make in India’ Stratejisini Hızlandırıyor

Saietta VNA eDrive ‘Make in India’ Stratejisini Hızlandırıyor

by mobilitehaber

Saietta Group plc (Saietta) ve Padmini VNA arasındaki ortak girişim olan Saietta VNA, 2023 yılında ülkede eDrive (elektrikli) hacimli üretimine başlayacağı ‘Make in India’ stratejisini hayata geçiriyor.

Saietta VNA, özellikle Hindistan pazarını hedefleyen yeni bir eMotor geliştirdi ve Delhi’de yüksek teknolojili bir eDrive üretim tesisinin inşasını planlıyor. Buna ek olarak, ortak girişimin ticari ve teknik operasyonlarında bir sonraki aşamaya liderlik etmesi için yeni bir genel müdür atadı ve kapsamlı Hindistan pazarı deneyimine sahip yeni bir icracı olmayan direktör atadı.

Saietta Group Plc, çok çeşitli araçlara ve deniz araçlarına hızlı entegrasyon için tasarlanmış bir teknoloji portföyü ile elektrikli araçlar için esnek eDrive çözümleri sağlama konusunda uzmandır. Merkezi İngiltere’de bulunan şirket, dünyanın en büyük şehirlerindeki havanın temizlenmesine yardımcı olmak amacıyla mobiliteyi karbondan arındırmak için bir dizi müşteriyle birlikte çalışıyor.

Hindistan’daki son teknoloji üretim ve Ar-Ge tesisleriyle Padmini VNA, ‘Made in India’ otomobil bileşenlerini küresel yol haritasına yerleştirdi ve dünya çapında teknolojik yetenekleri ve kaliteli üretimiyle tanındı. Müşterileri arasında Hindistan’da üretim yapan çoğu büyük otomotiv markası bulunmaktadır.

Hindistan için geliştirilen ve Hindistan’da üretilen eDrive çözümleri portföyü genişliyor
Saietta VNA, Hindistan’daki araç üreticilerine, büyük şehirlerde hızla artan temiz ve sürdürülebilir mobilite talebini karşılamalarına yardımcı olacak bir dizi anahtar teslimi hafif hizmet eDrive çözümü sunmak için benzersiz bir konuma sahiptir.

Hafif iki ve üç tekerlekli uygulamalar için yeni bir Radyal Akı Teknolojisi (RFT) eMotoru geliştirilmiştir. Özellikle Hindistan pazarındaki uygulamalar göz önünde bulundurularak RFT85-65, Saietta’nın Hafif Hizmet eDrive (LDE) ekibi tarafından Saietta VNA ile birlikte tasarlandı. Kompakt hava soğutmalı ünite 48V’da 4 kW sürekli güç üretir, hafif ve verimlidir ve Saietta’nın güç elektroniği ve şanzımanı ile tamamen entegre edilebilir.

RFT85-65’in Hindistan’da Saietta’nın AFT140’ı ile birlikte üretilmesi bekleniyor; bu, birinci sınıf motosikletler ve son kilometre teslimat araçları gibi bir ila iki buçuk ton arasındaki hafif üç ve dört tekerlekli uygulamalar için ideal bir Eksenel Akı Teknolojisi (AFT) eMotorudur.

Saietta VNA’nın Delhi’deki yeni yüksek teknoloji üretim tesisinin inşaatı devam ediyor ve seri üretime 2023 yılında başlanması planlanıyor. 30.000 metrekarelik fabrikanın zemin çalışmaları 2022 yılının ilk çeyreğinde başladı ve dış kabuk tamamlandı. Yerleşim 2023’ün 1. çeyreğinde başlayacak.

Liderlik desteği

Saietta VNA, Prad (Pradumna) Walimbe’yi (43) genel müdür olarak atadı ve Walimbe şirketin Hindistan operasyonlarını yönetme sorumluluğunu üstlendi. Walimbe, Edinburgh Üniversitesi İşletme Okulu’ndan MBA, Kalküta Hindistan Yönetim Enstitüsü’nden İşletme Yönetimi Yönetici Programı ve Pune Üniversitesi’nden Mühendislik Lisans derecesine sahiptir. Saietta’ya katıldığından beri Walimbe, küresel hafif mobilite sektöründe kıskanılacak bir uzmanlık geliştirdi ve bu da şirketin yeni, hızlı büyüyen pazarlara stratejik yaklaşımı için çok önemli olduğunu kanıtladı. Daha önce Oxford, Birleşik Krallık’ta bir sosyal girişim kuran Walimbe, sonuç alma ve sürdürülebilir büyüme için işletmeleri dönüştürme konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip kapsamlı bir girişimcilik deneyimine sahiptir.

Walimbe şunları söyledi:

Hindistan dünyanın en büyük ve en stratejik otomobil ve elektrifikasyon pazarlarından biri ve bu konuda büyük hedeflerimiz var. Odak noktamız, Padmini VNA ile stratejik ortaklığımızı güçlendirerek pazar payını ve değerli sözleşmeleri güvence altına almak ve çığır açan teknolojimize ve mühendislik uzmanlığımıza erişimi artırarak müşterilerimizin ve ortaklarımızın elektrikli mobiliteye daha hızlı geçiş yapmalarına yardımcı olmak olacaktır.Mühendislik ve üretim kabiliyetlerimizi Hindistan pazarına taşıyacağımız için çok heyecanlıyız. Saietta AFT ve RFT eDrives ile elektrikli mobilitenin benimsenmesini hızlandıracak uygun fiyatlı ve ölçeklenebilir bir eko sistem geliştirmeyi amaçlıyoruz. Saietta VNA, ülkenin elektrifikasyon devriminde lider olmak için benzersiz bir konuma sahiptir.

Saietta Group CEO’su Wicher (Vic) Kist ise şunları söyledi:

Hızla gelişen Hindistan ulaşım ortamının önemini ve potansiyelini fark eden ilk e-Mobilite teknolojisi geliştiricileri arasında yer aldık. Padmini VNA ile ortak girişimimiz sayesinde, pazara ideal şekilde uygun anahtar teslim eDrive çözümlerinden oluşan bir portföy sunuyoruz ve en önemlisi bu çözümler Hindistan’da, Hindistan için üretilecek. Şu anda L-Kategori segmentinde bir dizi OEM ve Tier 1 iş ortağıyla çalışıyoruz ve önümüzdeki aylarda bu konuda daha fazla bilgi yayınlayacağız.”Prad’ı Saietta VNA’nın genel müdürlüğüne atayarak, Hindistan’daki faaliyetlerimize öncülük eden, kapsamlı ticari ve teknik uzmanlığa sahip, son derece deneyimli bir otomotiv liderine de sahip olduk.

Padmini VNA Genel Müdürü Kabir Bhandari şunları söyledi:

Saietta ile temiz e-Mobilite teknolojisinin öncüsü olmaktan heyecan duyuyoruz. Saietta VNA aracılığıyla Hintli araç üreticilerine endüstri lideri eSürücülere erişim sağlıyoruz ve Hindistan’da yüksek kaliteli üretim kabiliyetine ve süreçlerine yatırım yapıyoruz.

Bhandari şöyle devam ediyor:

Hindistan’ın elektrikli araç hedeflerine ulaşması halinde, 2030 yılına kadarki on yıl için pazar fırsatının 2030 yılına kadar yaklaşık 206 milyar dolar değerinde olacağı tahmin ediliyor ve Hükümetin otomobil sektörünü elektrikli hale getirme konusunda net bir taahhüdü var. Saietta VNA, motosikletler, scooterlar ve hafif ticari araçlar gibi en popüler mobilite biçimlerinden başlayarak Hindistan’da sıfır emisyonlu mobiliteyi demokratikleştirmenin zamanının geldiğine inanıyor. Devrilme noktası yaklaşıyor ve biz de hafif araçların elektrikli tahrik sistemine geçişini hızlandırmak ve Hindistan’daki kronik hava kirliliğinin temizlenmesine katkıda bulunmak için önemli bir destekçi olmaya kararlıyız.

Ayrıca, 2021 yılında Saietta Group yönetim kuruluna bir direktör katıldı. Saygın ve köklü bir otomotiv endüstrisi lideri olan Seshu Bhagavathula, Hindistan otomotiv sektörünün ilerlemesine ve gelişmesine yardımcı olan son derece başarılı bir kariyerin ardından Saietta’ya katıldı. Bhagavathula daha önce Ashok Leyland Group, Great Wall Motor Company, Daimler Trucks ve Daimler Chrysler AG’de üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

Bhagavathula, “Böylesine önemli bir zamanda Saietta Group’un bir parçası olmak benim için bir onurdur,” dedi. “Öncü RFT ve AFT eDrives, Hindistan otomotiv sahnesi için doğru zamanda doğru teknolojidir. Saietta VNA ile, ülkedeki yerel pazar gereksinimlerini karşılamak ve ürün yelpazelerini elektrikli hale getirmeye, yaklaşan zorlu mevzuatı karşılamaya ve en önemlisi müşterilere temiz mobilite sağlamaya çalışan büyük Hintli OEM’lerle yakın bir şekilde çalışmak için iyi bir konumdayız.”

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com