Anasayfa » UPS , Paris Filosuna 100 Yeni Elektrikli Araç Eklemeyi Planlıyor

UPS , Paris Filosuna 100 Yeni Elektrikli Araç Eklemeyi Planlıyor

by mobilitehaber

Uluslararası teslimat şirketi UPS, Fransa’nın başkenti Paris’teki filosuna 100 adet tamamen elektrikli Iveco eDaily eklemek istiyor. Bu elektrikli taşıyıcılar, daha büyük bir sürdürülebilirlik planının parçası. CEP servis sağlayıcısı, yıl sonuna kadar Avrupa’da 600 elektrikli dağıtım aracına sahip olmayı hedefliyor.

Basın bülteninde, 100 elektrikli aracın (EV) halihazırda teslim edilip edilmediği veya daha sonraki bir tarihte Paris sokaklarına mı çıkacağı netleştirilmiyor. UPS, teknik detaylara girmemekle birlikte, nakliyecilerin “UPS için özel olarak üretildiğini” ve 228 kilometreye (142 mil) kadar menzil sunduğunu belirtiyor.

UPS Sürdürülebilirlik Stratejisi

UPS’in Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan’daki sürdürülebilirlik direktörü Artur Drenk, “Müşterilerimiz verimli, güvenilir ve sürdürülebilir tedarik zinciri çözümleri için bize bakıyor” diyor. “EV’lerimiz gibi yenilikçi teknolojiler, çevresel etkimizi azaltırken müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlıyor.”

UPS’in 2024 Hedefleri ve Belirsizlikler

Paris teslimat filosuna eklenen yeni elektrikli araçlar, UPS’in 2024 sonuna kadar Avrupa’da 600 elektrikli teslimat aracına sahip olma planının bir parçası. Ancak şirket, bu sayının halihazırda hizmette olan elektrikli araçları mı yoksa yalnızca yeni eklenenleri mi kapsadığı konusunda netlik sağlamıyor. Ayrıca, bu araçların tümünün elektrikli taşıyıcılar mı, elektrikli bisikletler veya eQuad’lar mı olacağı da belirsiz. UPS, örneğin Cambridge’de elektrikli bisikletler kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com