Anasayfa » Türkiye çıkışlı amfibi karavan

Türkiye çıkışlı amfibi karavan

Bu amfibi karavan ile tatilinizle aranıza koca denizler dahi giremeyecek!

by mobilitehaber

Haftasonu hava çok güzel ve karavanınızla ailecek dışarı çıktınız. Sahilde turlarken karavanınız yata dönüşüyor ve bir anda denize açılıyorsunuz. Ev konforunu hissederken elinizde oltayla balık bile tutabiliyorsunuz.
Türk SealVans şirketi, avrupalı müşterilerine hem karada hem de denizde yol katedebilen karavan/bot karışımı bir araç sunuyor.
Merkezi Bursa’da olan şirket 2020 yılında teknoloji dünyasına atıldı ve 2022’nin temmuz ayında araştırma-geliştirme faaliyetlerini tamamlayıp 4.2 ve 7.5 metrelik iki varyantını yakın zaman önce piyasaya sürdü. Genel itibariyle dış görünüş ve uzunluklarıyla ayrılan bu iki model, ne deniz ne de kara demeden yolculuklarını devam edecek maceraperest ailelerin vazgeçilmezi olacağı düşünülüyor.

Suya girdiğinde bu araçların size sunduğu iki alternatif var; ister 50 beygirlik Honda dış motoruna geçersiniz isterseniz de itiş gücünü elektrikle sağlayıp çevreyi daha duyarlı olabilirsiniz. 7.5 metrelik model su yüzeyinde saatte yaklaşık 6.7 km hızla gidebiliyor.

Çok Yönlülük


4.2 metrelik Seal modeli 750 kilogramdan daha hafif ve tatil için evinizden ayrılırken çok fazla bavula ihtiyaç duymayacağınız kadar geniş. Bu aracı O1 sertifikasıyla rahatça kullanabileceğinizden fazladan yasal bir izne de ihtiyacınız yok. Ancak bazı ülkelerde karavan bağlama vergisi vermeniz gerekebilir.
Bu amfibi karavan partnerinizle ihtiyacınız olan her şeyi karşılamaya yetiyor. Küçük bir mutfağı, iki kişilik yatağı ve tuvaleti ile birlikte akşamüştü bir gölün kenarında manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.
7.5 metrelik Seal modeli ise ailenizi kendi evlerinde gibi hissettiriyor. İki ayrı yatak odası, ortak yemek alanı ve oturma takımıyla dört kişiye kadar konforlu bir yolculuk vaadediyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com