Anasayfa » BeTriton Trike Karavana Tekneye Dönüşebiliyor

BeTriton Trike Karavana Tekneye Dönüşebiliyor

by mobilitehaber

Letonya merkezli girişim BeTriton (eski adıyla Z-Triton), bir yetişkin ve çocuğa uygun, karada ve suda seyahat etmek için kullanılabilen amfibik ‘kampçı-trike’ modelinin ikinci prototipini piyasaya sürdü. BeTriton DIY Kit olarak adlandırılan bu model, uzun mesafeli maceralar ya da kısa hafta sonu kaçamakları yapmak isteyen açık hava meraklıları için tasarlandı.

Bu versiyon BeTriton Ready-Made’den daha küçüktür ve evde basit bir takım aletlerle monte edilebilir. Bu modelde elektrik desteği isteğe bağlı ve hem kara hem de su modlarında pedal çevirmek gerekiyor.

Trike karada saatte 25 km’ye, suda ise saatte 5 km’ye kadar hız yapabilmektedir.

Prototip Amsterdam’da World of eMobility fuarında tanıtıldı. Şirketin “Yeşil İnovasyon ve Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Geliştirilmesi” için aldığı 75.000 Euro’luk Norveç hibesinin ardından geldi.

BeTriton’un CEO’su ve Kurucusu Aigars Lauzis,

“İnsanlar buna bayıldı ve büyük bir hit olacağını düşünüyoruz. Henüz kenarları pürüzlü, bu planladığımız en az üç yinelemeden ilk prototip. Gövde kontrplak ve sonunda alüminyum olacak. Çok sayıda kaynak yaptık ama bunların hepsi cıvatalı çözümler olacak.” dedi.

Lauzis, yaptığı açıklamada aracın sonraki iki yinelemesinin “kendi kendine inşa edilebilirlik, modülerlik, elektrik desteği, tasarım ve işlevsellikte küçük değişiklikler” konularını ele alacağını söyledi.

Kendin Yap Kitinin bu yinelemelerinin önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesini ve ilk teslimatların 2024 yılında başlamasını bekliyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com