Anasayfa » Mate.Bike ‘SUV’ e-kargo Bisikletini Piyasaya Sürüyor 

Mate.Bike ‘SUV’ e-kargo Bisikletini Piyasaya Sürüyor 

by mobilitehaber

Danimarkalı e-bisiklet markası yeni ‘SUV’ e-kargo bisikletini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Yeni model, insanların kısa yolculuklarını bisikletle yapmalarına yardımcı olarak ‘arabaya gerçek bir alternatif’ sunmak üzere tasarlandı. 

%90’ı geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen Mate SUV, orta tahrikli bir motor ve tork sensörünün yanı sıra daha fazla görünürlük sağlamak için bir LED ışıklara sahip. 

SUV’un ana özelliği, 210 litreye kadar (iki çocuk ya da dört kasa içeceğe eşdeğer) depolama alanı ve 100 km’ye kadar menzile sahip üç tekerlekli bisiklet tasarımıdır. 

Mate CEO’su Thomas Vuillez şunları söyledi:

E-bisikleti havalı ve eğlenceli hale getirmek DNA’mızda olduğu için pazara olağanüstü bir şey sunmak istedik. Mate SUV, nasıl hareket ettiğimize dair merakımızdan ve bilinen ayak işlerini yapma ve kısa yolculuklara çıkma yöntemlerine meydan okumamızdan doğdu. Arabaya olan bağımlılık oldukça fazla ve bunu azaltmak günümüzde giderek artan bir ihtiyaç.

Mate SUV, Münih, Almanya’dan ödüllü stüdyo Zanzotti Design tarafından tasarlandı. Zanzotti Design Studio’nun kurucusu ve baş tasarımcısı Christian Zanzotti şunları söyledi:

Mate SUV’un tasarımı pek çok zorluğun yaşandığı heyecan verici bir süreçti. Geniş bir kabul yaratmak için tasarımda bisikletin avantajları ile otomobilin avantajları bir araya getirildi. Odak noktası kullanıcıdır. İnsanlara kullanımlarına uygun işlevsel bir tasarım sunmak istiyoruz. Modüler tasarım, çok çeşitli olası uygulamalara olanak tanıyor ve bireysel kullanıcı ihtiyaçlarına uyum sağlıyor. İşlevsellik açısından olduğu kadar yaşam tarzı açısındanda.

Mate SUV’un fiyatının ve yaklaşık 48.000 Danimarka Kronu, 6.499 €, 5.587,32 £ olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com