Anasayfa » Redwood Materials geri dönüşümdeki teknik ilerlemeleri duyurdu

Redwood Materials geri dönüşümdeki teknik ilerlemeleri duyurdu

by mobilitehaber

Geçtiğimiz yıl Redwood, kuzey Nevada’daki akü malzemeleri kampüsündeki hidrometalurji tesislerini genişletti, büyük ölçekli geri dönüşüm için döner kalsinatörleri devreye aldı ve Kuzey Amerika’daki ilk akü anotlu bakır folyo üretimini başlattı. Redwood Materials şu anda yılda 40.000 tondan fazla (yaklaşık 15-20 GWh) işleyebilmektedir.

Redwood basın açıklamasına şu sözlerle başladı: “Geçen yıl Kuzey Nevada’daki Pil Malzemeleri Kampüsümüzde hidrometalurji operasyonlarımızı hızlandırdık, döner kalsinatörümüzü büyük ölçekli geri dönüşüm için devreye aldık ve ilk pil anot bakır folyosunu devreye aldık. Kuzey Amerika’da üretim.”

Redwood Materials başarılarını üç alana ayırıyor: ABD’de onlarca yıldır çevrimiçi hale gelen tek lityum tedarikini işaret eden ilk ticari ölçekli nikel “madeninin” kurulması ve çevresel maliyetlerin azaltılması. EV malzemelerinin geleneksel madencilik yöntemleriyle karşılaştırıldığında yüzde 80 oranında arttığı belirtiliyor. Son olarak girişim, Stanford Üniversitesi’nin CO2 ayak izini analiz etmesini sağladı ve 15-20 GWh kapasiteye sahip diğer geri dönüşüm şirketlerine göre yüzde 40 daha iyi bir oran gösterdi.
Redwood’un baş teknoloji sorumlusu Colin Campbell, “Araç filosunun tamamını elektriğe değiştirdiğimizde ve tüm bu mineraller tüketime girdiğinde, her yıl bu süreçte kaybedilenlerin sadece yüzde birkaçını yenilememiz gerekecek” dedi. Tesla’nın eski güç aktarım mekanizması mühendisliği başkanı. “Artık onu topraktan çıkarmanın bir anlamı olmadığı herkes için açık hale gelecektir.”

Girişim aynı zamanda mevcut 30.000 tonluk işlenmiş kullanım ömrü sonu pil ve üretim hurdasını 2024 sonuna kadar 60.000 tona, yani 15 GWh’ye çıkarmak gibi sonraki hedeflerini de ana hatlarıyla açıkladı. Sıfır sıvı deşarjlı bir kampüs inşa edilecek. Redwood, tesislerinin minimum düzeyde su kullanacak şekilde tasarlandığını ve proses suyunun operasyonlarımıza geri dönüştürülmesi için gelişmiş bir yerinde su arıtma sisteminin uygulanacağını belirtiyor. Sonuç olarak kampüsten boşaltılan atık su yalnızca tuvalet ve mutfak gibi temel olanaklardan kaynaklanacaktır.

http://redwoodmaterials.com

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com