Anasayfa » Recharged Heritage, Siparişlerin Açılmasıyla Birlikte MINI Recharged Klasik Mini EV Dönüşümünü İlk Kez Halka Sunacak

Recharged Heritage, Siparişlerin Açılmasıyla Birlikte MINI Recharged Klasik Mini EV Dönüşümünü İlk Kez Halka Sunacak

by mobilitehaber

50’li yılların sonunda Alec Issigonis’in basit ama parlak bir fikri vardı. Bu fikirden tüm küçük arabaların en büyüğü olan Mini ortaya çıktı. Dört kişiyi ve bagajlarını taşıyabilen, sürüşü eğlenceli ve şık bir şekilde modern bir otomobil. Şimdi MINI Recharged, klasik Mini’nin hikayesini anlatmaya devam ediyor ve emisyonsuz sürüşü ilgi çekici ve sürdürülebilir bir şekilde sağlamak için onları elektriklendiriyor.

Padiham, Burnley ve Bristol tesislerinde tamamen Birleşik Krallık’ta üretilen Recharged Heritage ekibi, orijinal benzinli motoru modern bir elektrikli aktarma organıyla değiştirdi. Dönüşüm sırasında ekip, iç mekanı sempatik bir şekilde güncelledi ve ayırt edici arka kısım, dünyaya bunun farklı bir Mini türü olduğunu anlatmak için MINI Recharged markasını aldı.

Daha önce de klasik otomobillerin elektrikli dönüşümleri yapılmıştı ancak bunun gibisi yapılmamıştı. En başından itibaren dönüşümün kolayca tersine çevrilebilmesini sağlamak için büyük bir çaba sarf edilmiştir. Gövde orijinal haliyle kalmış ve benzinli motor sorunsuz bir şekilde geri takılabilmiştir. Ayrıca, araç orijinalinden daha ağır olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Klasik bir Mini sürmenin eğlence faktörü tamamen bozulmadan korunmuş ve arabanın tamamını satın almanıza gerek yoktur. Potansiyel müşteriler kendi Klasik Mini’lerini dönüştürtebilir ya da Recharged Heritage’dan bir model satın alarak elektrikli hale getirebilirler.

Dakikada 14.000 devir yapan 72kW elektrikli motora sahip 18-kWh lityum-iyon bataryanın iki modu mevcut olup, müşteriler 0’dan 62 mph hıza 11,5 saniyede çıkan ve 78 mph azami hıza ulaşan (Klasik Mini 1275 GT’ye eşdeğer) ‘Pure’ modunu veya 0’dan 62 mph hıza 8,5 saniyede çıkan ve 92 mph azami hıza ulaşan ‘Sport’ modunu tercih edebilirler. 6,6 kW yerleşik şarj cihazı ile batarya 7kW duvar kutusunda üç saatte veya standart üç pimli fişli ev bağlantısında dokuz saatte şarj edilebilir ve MINI Recharged 103 millik bir WLTP menzili sunar.

İki özel MINI Recharged aracı şimdiden tanıtıldı. MINI ve efsanevi tasarımcı Sir Paul Smith, MINI Recharged Paul Smith otomobili için işbirliği yaptı. Bu araç Milano’da görücüye çıktı ve ardından 2022 Goodwood Revival ve Japonya’da gösterildi. İnsanlar onu çok sevdi ve Sir Paul de öyle.

Ağustos 2022’de Londra merkezli sanatçı Lakwena, Münih’teki Avrupa Şampiyonası’nda MINI Recharged Lakwena otomobilini tanıttı. Her iki otomobil de MINI Recharged’ın ne anlama geldiğini somutlaştırıyor. Klasik Mini’yi geleceğe hazırlamanın şık, sürdürülebilir ve sıfır emisyonlu bir yolu.

Otomobille katıldığımız her etkinlikte geri bildirimler inanılmazdı ve halktan insanlar kendi otomobillerini sipariş edip edemeyeceklerini soruyorlardı. Aslında her zaman MINI Recharged’ı ticarileştirmek ve bireysel işbirlikleri de dahil olmak üzere müşterilere otomobiller sunmak istedik, ancak bu hizmeti bu kadar hızlı sunacağımızı fark etmemiştik.

MINI Recharged dönüşümlerinin, en son 21. Yüzyıl EV teknolojisi ile orijinal aracın özgünlüğünü korumasını sağlamaya büyük önem veriyoruz. Bu fikir sadece geleneksel İngiliz markasının mirasının altını çizmekle kalmıyor, aynı zamanda geleceğe uygun İngiliz mühendislik mükemmelliğini de gösteriyor.

diyor Recharged Heritage’ın kurucu ortakları ve yöneticileri Tom Festa, Chris Harper ve Chris Hazel.

Recharged Heritage ekibi, kendi mevcut Mini’nizi dönüştürmek için maliyetlerin 42.500 £’dan başlayacağını ve donör bir klasik Mini dahil 62.500 £ olacağını öne sürüyor.

 

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com