Anasayfa » MOBİLİTE HABER SAZOVA’DA ŞEHRİN GENÇLERİYLE BULUŞTU

MOBİLİTE HABER SAZOVA’DA ŞEHRİN GENÇLERİYLE BULUŞTU

by mobilitehaber

MOBİLİTE HABER SAZOVA’DA ŞEHRİN GENÇLERİYLE BULUŞTU

Türkiye’nin ilk ve tek mobilite platformu olan mobilitehaber.com, 22 Haziran’da Eskişehir Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin etkinliğine konuk oldu. Şehrin simgelerinden olan Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkında düzenlenen etkinliğe ilgi son derece yüksekti.

“Şehrin her yerinde” mottosuyla düzenlenen “1 sandalye 1 termos” buluşmalarının ilkine Mobilite Haber ekibinden; Umut Rallas, Mustafa Talha Maraditli, Aysun Bakkal ve Begüm Baygıner konuşmalarıyla katılım sağladılar.

Etkinlik sonrası açıklama yapan Mobilite Haber Kurucu Ortağı Umut Rallas; “22 Kasım 2022 tarihinde lansmanını gerçekleştirdiğimiz projemiz olan Mobilite Haber, mobilitenin sürdürülebilirlik için önemini aktarmak üzere niş bir alanda faaliyet gösteriyor. Çok değerli ekibimizle yola çıktığımız günden tam 7 ay sonra, çok değerli katılımcılarla sürdürülebilir kent vizyonunda mobiliteyi ve teknolojilerini konuştuk. Gelişen kent içi ulaşım teknolojileri ve elektrikli araçlara artan ilgiyle birlikte mobilite konusu her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almaya başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği, yerli otomobilimiz TOGG’un da yollarda olmasından büyük bir gurur ve mutluluk içindeyiz. Yarının mobilite dünyasında “biz de varız” diyerek yola çıkan ve ezberleri bozan Türk iş dünyasına ve destek veren herkese, otomobilin ötesinde bir platform olarak tasarladıkları TOGG için bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz de Mobilite Haber olarak ilk yerli otomobilimiz Devrim’in, bir habercilik faciasıyla başlamadan biten hikayesinin tekrarının yaşanmaması ve mobilite teknolojilerinde ezber bozan bir yayın anlayışıyla yola çıktık. Dünyamızda bıraktığımız izin, karbon ayak izi değil, yeşil ayak izi olmasının gayreti içindeyiz.” Sözlerine Eskişehir vurgusuyla devam eden Rallas, “İlk yerli otomobilimiz Devrim’in üretildiği şehrimizde, Türkiye’nin ilk ve tek mobilite portalının da yine şehrimizden çıkmış olmasının haklı gururu içerisindeyiz.”

Mobilite Haber Kurucu Ortağı ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Talha Maraditli konuşmasında, karbon ayak izini azaltma adımlarını ve sürdürülebilirlikte mobilitenin yeri konularına değindi. Sürdürülebilirlik ve mobilite ilişkisine vurgu yapan Maraditli, “Mobilite, sürdürülebilirliğin omurgasıdır. Mobiliteyi sürdürülebilir hale getirmeden gerçek anlamda sürdürülebilirlik inşa etmek imkansızdır.” diye belirtti. Mobilite Haber Yazılım ve Teknoloji Direktörü Aysun Bakkal yaptığı konuşmasında, “Sürdürülebilir yeşil bir dünya inşa etmek, gelişen teknoloji ve bilinçli adımlar ile daha mümkün hale gelmiştir. Yenilenebilir enerji kaynaklarının doğru kullanımıyla attığımız her adımı karbon nötr hale getirmek için çalışıyoruz.” dedi. Mobilite Haber Kurumsal İletişim ve Medya Tasarım Direktörü Begüm Baygıner ise mobilite konusunda tasarımın önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “Mobilitenin gelişen kent yaşamı içerisinde sanatsal bakış açısıyla değerlendirilmesi gerekiyor. Sadece estetik kaygılar ile değil fonksiyonelliğin de ön plana çıktığı mühendislik ile sanatın kesişim noktasında, mobilite yer alıyor. Tasarımda dünyadaki trendleri takip etmek yerine, Türkiye olarak trendleri belirleyen olma fırsatımız olduğuna inanıyorum.” diye belirtti.

Mobilite Haber’in yeni konsepti olan “Mobilite Yaşam” konusuna da değinen ekibin, yeni dönemde kent yaşamında mobilitenin önünde yer alan tüm engellerin kalkması ve sürdürülebilir mobilitenin örneklerinin çoğalması adına çalışmalarını artıracaklarını aktardılar. Mobiliteyi bir yaşam tarzı olarak görmenin geleceğin dünyasına hazırlanmanın önemli adımlarından olduğu belirtildi. Özellikle gençlerin, çevre bilinci ve açık fikirli olmaları nedeniyle yeni kent vizyonunda mobilitenin önemini anladıklarını ve bu konuda başrol oynayacaklarının altını çizdiler.

Yoğun ilgi ve geniş katılımla keyifli bir sohbet havasında geçen etkinlikte, Mobilite Haber ekibi, katılımcılara atık tüketimini azaltmak amacıyla sürdürülebilirlik vurgusuyla termos hediye ederek sürpriz yaptı.

Etkinlik sonrasında Eskişehir Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi ekibinden takdim edilen teşekkür belgelerini alan Mobilite Haber ekibi yaptıkları ortak açıklamada, “Bugün, şehrimiz adına çok önemli bir etkinlikte konuk olmaktan onur duyuyoruz. Eskişehir Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi ekibine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da benzer etkinliklerde bir araya gelmek için şimdiden sabırsızlanıyoruz.  Katılım sağlayan tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz. Şehrimizdeki genç arkadaşlarımızla böylesine güzel bir fikir alışverişi gerçekleştirdiğimiz etkinlikte bir araya geldiğimiz için çok mutluyuz.”

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com