Anasayfa » LG Energy Solution scooter pil değiştirme ağı başlatıyor.

LG Energy Solution scooter pil değiştirme ağı başlatıyor.

by mobilitehaber

LG Energy Solution, yan kuruluşu Kooroo ile birlikte Güney Kore’de bir elektrikli scooter pil değiştirme ağı başlatıyor. Girişim, özellikle teslimat sürücüleri açısından başarılı olan bir pilot proje olarak başladı.

Güney Koreli pil üreticisi LG Energy Solution, teslimat hizmetlerini amaçlayan yan kuruluşu Kooroo aracılığıyla iki tekerlekli elektrikli araçlar için pil değişim istasyonları içeren bir iş başlatıyor. Hizmet, sürücülerin pillerini yaklaşık 20 saniye içinde tam şarjlı olanlarla değiştirmelerine olanak tanıyor.

Süreç, pil değiştirme istasyonlarındaki tıkanıklık düzeylerini görüntüleyebilen ve “rezervasyonlara izin veren ve istasyonlara güvenli sürüş için navigasyon sistemleriyle entegre olan” Kooroo’nun mobil uygulaması aracılığıyla başlatılıyor. Şu ana kadar Kooroo, Seul’ün iki bölgesinde yaklaşık 180 pil değiştirme istasyonu kurdu ve ağını 2025 yılına kadar Güney Kore’nin başkentinde ve komşu şehirlerde 1.000 istasyona genişletmeyi hedefliyor.

Kooroo, maliyet tasarrufundaki avantajları nedeniyle rekabette öne çıktığını duyurdu. Şirket, “Geleneksel iki tekerlekli bir araç, günlük 125 km’lik bir yolculuk için yakıt maliyetleri ve sigorta dahil olmak üzere ayda yaklaşık 470.000 won (350 $) harcıyor” diye yazdı. Kooroo CEO’su Park Chan-woo, “LGES teknolojisini gürültüsüz ve emisyonsuz elektrikli iki tekerlekli araçlarla entegre ederek hizmetimiz rahatlığı ve güvenliği büyük ölçüde artırdı” dedi.

Bir Kooroo sözcüsü, “Kooroo’nun hizmeti, LG Energy’nin teknolojisi ile gürültü ve duman içermeyen elektrikli iki tekerlekli araçları birleştirerek rahatlığı ve güvenliği önemli ölçüde artırdı” dedi ve şunları ekledi: çevre ve güvenlik gibi farklılaştırılmış müşteri değerlerine öncelik veriyor.”

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com