Anasayfa » Soğuk Havada 522 km Menzil Rekoru !

Soğuk Havada 522 km Menzil Rekoru !

by mobilitehaber

Otomotiv inovasyonunda lider bir şirket olan Human Horizons, HiPhi Z’nin soğuk hava koşullarında 522 km’lik etkileyici bir yolculukla rakiplerini geride bırakarak dünyanın en büyük EV menzil testini domine etmesiyle dikkatleri çekmeyi başardı. Bu önemli dönüm noktası, HiPhi Z’nin kış sürüş performansında öncü konumunu daha da sağlamlaştırıyor. Norveç Otomobil Federasyonu ve Motor dergisi tarafından düzenlenen test, elektrikli araç menzili ve şarj hızı konusunda bir endüstri standardı oluşturmayı amaçlıyordu.

23 katılımcıdan yalnızca bir otomobilin sertifikalı WLTP test rakamlarından yüzde 10’dan daha az bir sapması vardı ve HiPhi Z yalnızca yüzde 5,9’luk bir sapmayla beklentileri aştı. Toplamda HiPhi Z, teorik olarak daha uzun WLTP sertifikalı menzile sahip olanlar da dahil olmak üzere tüm rakiplerini geride bırakarak 522 km’ye ulaşmayı başardı. Bu olağanüstü başarı, Human Horizons’un kendi bünyesinde geliştirdiği devrim niteliğindeki Verimli Termal Yönetim Sistemine atfedilebilir.

Human Horizons’un en ileri termal entegrasyon teknolojisinin bir sonucu olan CrossLoop Verimli Termal Yönetim Sistemi, verimli bir ısı pompası AC HVAC sistemini akıllı ve verimli bir E-Powertrain termal yönetim sistemiyle birleştirir. Bu entegrasyon, sektördeki rakipleri geride bırakan, enerji tasarrufu sağlayan, verimli, konforlu ve akıllı bir termal sistem yaratır. Tehlikeli Dovrefjell arazisinde yol alan ve “Ingunn” fırtınasının yarattığı zorluklarla yüzleşen HiPhi Z, sarsılmaz performansıyla zafer kazandı. Venabygdsfjellet üzerindeki yolun kapalı olmasına rağmen HiPhi Z, 522 km’yi olağanüstü konfor ve minimum sapma ile kat ederek eşsiz bir dayanıklılık gösterdi.

Test sürücüsü Simen Zimmermann, HiPhi Z’nin kabininin yolculuk boyunca olağanüstü sıcaklık ve konfor sağlamasından övgüyle bahsetti. Şöyle belirtiyor: “Sadece sonlara doğru, son kilometrelerde yavaşlamaya başladı. Testte duran birkaç arabayı geçerek dağın üzerinde sorunsuz bir şekilde süzüldü.”

Human Horizons’un Kurucu Ortağı, Baş Teknik Sorumlusu ve Avrupa Program Başkanı Mark Stanton, HiPhi Z’nin olağanüstü başarısından duyduğu gururu dile getirerek şunları söyledi: “Yorulmak bilmeyen inovasyon ve benzersiz teknoloji geliştirme, şirketimizin kalbinde yer alıyor ve ekibimiz, Bu takdirin yanı sıra HiPhi Z’nin gösterdiği olağanüstü konforla da gurur duyuyoruz.” HiPhi Z’nin olağanüstü başarısı, olumsuz koşullardaki becerisinin altını çiziyor ve soğuk havalarda dayanıklılık ve performans için yeni bir standart belirliyor. Otomotiv endüstrisi gelişmeye devam ederken HiPhi Z, elektrikli araçlar dünyasında mümkün olanın sınırlarını yeniden tanımlamaya hazır, gerçek bir rakip olarak ortaya çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com