Anasayfa » Mikromobilite İflas Ediyor

Mikromobilite İflas Ediyor

by mobilitehaber

Elektrikli motosiklet girişimi Cake 1 Şubat’ta iflas başvurusunda bulundu, CEO Stefan Ytterborn TechCrunch’a doğruladı.

İsveçli şirket, başvurudan hemen önce bir finansman turunun ortasındaydı, ancak İsveç basınında çıkan haberlere göre görünüşe göre bir yatırımcının geri çekilmesi şirketi uçuruma sürükleyen şeydi . Ytterborn bundan sonra ne olacağı konusunda yorum yapmaktan kaçındı. Cake’in iflas koruması veya iflas başvurusunda bulunup bulunmadığı belli olmasa da Ytterborn, medya kuruluşu Dagens Industri’ye “şu veya bu formatta bir çözüm bulmaktan başka aklında” başka bir şey olmadığını söyledi. Onun yorumları şirketin koruma talebinde bulunduğunu gösteriyor.

Yüksek tasarımlı bisikletler üretmesiyle tanınan Cake, 2019’da 14 milyon dolarlık A Serisi bağış topladı. Bunu, 2021’de İsveç emeklilik fonu AMF liderliğindeki 60 milyon dolarlık B Serisi turu izledi. Şirket, o dönemde bu sermayenin Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’daki üretim tesislerini finanse etmek ve perakende yeteneklerini büyütmek amacıyla yapıldığını söylemişti. Ancak Cake son zamanlarda zor durumda kaldı. Kasım ayında, direksiyon kolonunun kırılma riski nedeniyle mopedlerinden birini geri çağırmıştı . Sadece birkaç hafta sonra, Güney Koreli bir bayide bir birimin alev alması üzerine amiral gemisi Kalk e-motosikletini geri çağırdı .

Ytterborn geçen hafta İsveç merkezli Breakit’e şirketin çalışanlarına maaş ödemesi yapmayacağını doğruladı. Cake’in mücadeleleri, daha geniş e-mobilite dünyasındaki en son mücadelelerdir. Superpedestrian iflas etti ve Bird iflas başvurusunda bulundu. Eski adıyla Helbiz olarak bilinen Micromobility.com, Nasdaq borsasından çıkarıldı . Tier ve Dott daha iyi bir yol bulmak için birleşmeye karar verdi. Belki de Cake‘le en alakalı olanı Vanmoof’un durumudur. Hollandalı üst düzey e-bisiklet üreticisi geçen yıl iflas korumasına başvurdu . Ancak markayı yeniden ayağa kaldıran elektrikli scooter şirketi Lavoie’de bir alıcı bulmayı başardı .

Diğer mikromobilite haberleri için : https://mobilitehaber.com/mikro-mobilite/

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com