Anasayfa » Bisiklet Kullanımını Teşvik Etmek En Büyük Amacımız !

Bisiklet Kullanımını Teşvik Etmek En Büyük Amacımız !

by mobilitehaber

Odunpazarı Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu ve Tiyatro Çalışma Grubu gönllüleri, ‘’Odunpazarı Kent Konseyi Buluşturuyor’’ etkinliğinde Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’la Buluştu.

Alaaddin Park Kafe’de gerçekleşen etkinlikte konuşan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru şunları söyledi; ‘’ Biz Odunpazarı Kent Konseyi olarak bir çok alanda çalışmalar yapıyoruz, bunların arasında en keyifli olanlarından ikisi Bisiklet ve Tiyatro Çalışma gruplarıyla yaptığımız çalışmalar. Biz bisikletle ilgili çalışmalarımızı özel günlerde tur yapmaktan ibaret görmüyoruz. Kentteki bisiklet farkındalığını arttırmak, yerel yönetimlerin de bu konuda dikkatini çekmek ve bisiklet kullanımını teşvik etmek en büyük amacımız. Tiyatro grubumuz da aynı şekilde, kent konseyi binamızda küçük bir odada başlayarak Eskişehir’de örnek olacak bir gruba dönüştüler. Burada da tiyatroyla, sanatla topluma mesaj vermeye çalışıyor, tiyatro oyunlarıyla toplumsal konulara işaret etmeye çalışıyoruz.   Her iki grubumuza da başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. Kent konseyimizin en temel görevi de kentteki vatandaşlarımızı yerle yönetimlerle ve kamu kurumlarıyla buluşturmak, köprü vazifesi görmek. Davetimizi kırmayarak programımıza katılan , çalışmalarımıza sürekli destek olan ve bugün gönüllerimizle buluşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a da teşekkür ediyorum. ‘’

Bisikletle işe gelene avantaj sağlanacak

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ise yaptığı konuşmada kent konseylerinin önemine vurgu yaparak, bu yapıyı sivil toplum örgütlerinin çatısı olarak gördüklerini belirtti. Başkan Kurt, Bisiklet ve Tiyatro çalışma gruplarının yaptığı işlerin çok değerli olduğunu, kent konseylerine, sivil topluma, kültür- sanat faaliyetlerine her türlü desteği yeni dönemde de arttırarak vermeye devam edeceklerini belirtti. Kazım Kurt yaptığı konuşmada karbon salınımına da dikkat çekerek, bisiklet kullanımının, elektrikli araçların, raylı sistemin önemine de değindi. Başkan Kurt bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla belediyenin personelleriyle yaptığı toplu sözleşmede bisikletle işe gelene bazı avantajlar sağlanabileceğini de söyledi. Kazım Kurt son olarak her iki çalışma grubu üyelerinden de 31 Mart seçimlerinde destek isteyerek, kültür-sanat aktivitelerini devam ettirmek, bu kentte huzurla yaşamak, ülkenin kötü gidişatına dur demek için bu seçimleri kazanmaktan başka yolun olmadığını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com