Anasayfa » Pebble Flow : Tamamen Elektrikli Karavan

Pebble Flow : Tamamen Elektrikli Karavan

by mobilitehaber

Kaliforniya merkezli bir girişim olan Pebble, bir çekici araca yardımcı olmak için pil kullanan, elektrikli seyahat karavanı sunan bir şirkettir. Bu elektrikli karavan, aracın yaşadığı menzil kaybının azalmasına yardımcı oluyor.

Pebble, kullanıcıların her yerde sorunsuz bir şekilde yaşamasına, çalışmasına ve keşfetmesine olanak tanıyan tamamen elektrikli bir seyahat karavanı olan amiral gemisi ürününü Pebble Flow’u tanıtıyor. Karavanla seyahatin eski zorluklarını ortadan kaldıran düşünceli tasarım ve sektörde bir ilk olan inovasyonla birlikte, 7 güne kadar şebekeden uzakta kalmak için aktif bir tahrik destek sistemi ve yenilenebilir enerji kapasitesi içerir.

 Menzil endişesine karşı bir önlem olarak Pebble Flow, 45 kWh LFP bataryaya ve ayrıca “çekici araca yardımcı olmak için doğru miktarda güç sağlayacak” kendinden tahrikli sisteme sahip olacak. Flow 2,8 tonluk çekme kapasitesine sahip bir araç gerektirse de, çekme sırasında meydana gelen ve önemli olabilecek menzil kaybını azaltmak için tasarlanmıştır.

Pebble, bataryanın acil durumlarda evde kullanım için yedek güç kaynağı olarak da işlev görebileceğini iddia ediyor. 1 kilowatt üretebilen ve normal AC veya DC hızlı şarj ara yüzleri kullanılarak tamamen şarj edilebilen entegre bir güneş paneli ile tamamlamak mümkün.

Römork 7,5 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde ve 2,5 metre yüksekliğindedir. Ayrıca, pozisyona gitmek için motorunu kullanarak kendisini bir römork bağlantısıyla otomatik olarak hizalama yeteneğine de sahiptir. Devre dışı bırakıldığında, park etmek için bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla uzaktan kontrol edilebilir.

Pebble, araç park edildikten sonra tentenin, lambaların, basamakların ve kendi kendini dengeleyen stabilizatörlerin tek tuşla devreye alınabileceğini iddia ediyor. Karavanda 270 derecelik pencereler, indüksiyonlu ocak, mikrodalga fırın ve tam boyutlu buzdolabı bulunmaktadır. Üstelik dört kişiye kadar konaklama imkanı sunuyor.

Pebble şu anda ön siparişleri kabul ediyor ve şirket teslimatın 2024’ün sonlarında başlayacağını öngörüyor. Temel model 109.000 $ (yaklaşık 3 milyon tl) karşılığında satın alınabilirken, uzaktan kumanda ve diğer birçok önemli teknoloji özelliğini içeren çift motorlu versiyon da mevcut. Onun fiyatı ise 125 bin ABD Doları.(3,5 milyon tl)

Karavan ekosistemi de kendi içinde sürdürülebilir geleceğe hazırlık yapıyor. Daha önce haberini yaptığımız elektrikli çekme karavan ile ilgili haberi de okuyabilirsiniz.
https://mobilitehaber.com/dunyanin-tamamen-elektrikli-ilk-cekme-karavani/

kaynak

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com