Anasayfa » Dünyanın Tamamen Elektrikli ilk Çekme Karavanı  

Dünyanın Tamamen Elektrikli ilk Çekme Karavanı  

by mobilitehaber

Elektriklenme modasına karavancılıkta ayak uydurdu. İzlanda markası Mink Campers, son ürünü MINK-E ile kampçılığa yeni bir soluk getiriyor. Bu karavan sıradan bir karavan değil; dünyanın tamamen elektrikli ilk çekme karavanı. Sürdürülebilir, çevre dostu ve konforlu bir karavan ile yeni bir macera imkanı sunuyor.

Mink Campers ailesinin en son üyesi olan MINK-E, dış mekan deneyimleme biçimimizde yenilik yapmaya hazırlanıyor. Yalnızca 510 kg ağırlığıyla Mink Campers’ın şimdiye kadar ürettiği en hafif ve en çevre dostu modeldir. Önceki modellerde dizel ısıtma ve gazlı ocaklar kullanılırken, MINK-E tamamen elektrikli ve şarj soketinden güç alıyor. Böylece karbon ayak izini en aza indirirken ev konforunun da keyfini çıkarmak mümkün oluyor.

Mink Campers’lar dünyada farklı tasarımlarıyla tanınıyor ve MINK-E de bir istisna değil. Gözyaşı damlası şeklinde tasarlanan karavan; büyük boy panoramik tavan penceresine, büyük yuvarlak yan pencerelere sahip ve kampçıya rahat bir yataktan doğayla bağlantı kurma şansı veriyor. Mink Campers’lar konfordan ödün vermeden keşfetme özgürlüğü sunuyor. Bu kompakt tasarlanmış karavanlar en uzak yerlere bile rahat ve eğlenceli bir şekilde erişim sağlıyor.

Karavan öngörülemeyen hava koşullarıyla başa çıkmak için 30mm kalınlığında ABS plastik ve 19 mm kalınlığında Armaflex yalıtımlı duvarlara sahip. Sıfırın altındaki sıcaklıklara kolayca dayanır. Havalandırma için yan duvara entegre AirFlow sistemi ve isteğe bağlı Webasto ısıtma sistemi vardır.

MINK-E’nin arka tarafında aydınlatmalı 36 litrelik buzluk ve gazlı ocak içeren bölmesi var. Mutfak alanı prizlerle donatılmış olup kamp mutfağı efektif hale getirilmiştir.

Editör Yorumu: Geleceğin kampçılık dünyasına yeni bir soluk getireceği tartışılamaz fakat doğada ne kadar kullanışlı olacağını zaman gösterecektir. Kampçılık, karavancılık alanında da gelişmelerin ‘elektriklenerek’ olacağı ise artık yadsınamaz bir gerçek haline gelmiştir.

Kaynak

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com