Anasayfa » F1 Tutkusu Scooterla Buluştu: McLaren Special Edition

F1 Tutkusu Scooterla Buluştu: McLaren Special Edition

by mobilitehaber

Pure Electric, McLaren ile iş birliğinin hemen ardından, Formula 1 hayranlarının ilgisini çekecek yeni bir ürün duyurusu yaptı. İki marka, Pure x McLaren Special Edition adı altında, McLaren’in ikonik papaya turuncusu ve şık, yarışa hazır koyu siyahı renk seçenekleriyle dikkat çeken özel seri e-scooter’lar geliştirdi.

Güç ve Performans

Pure x McLaren Special Edition scooter’lar, popüler Pure Advance+ modeline dayanıyor ve 710 watt’lık maksimum güç sağlayan güçlü bir motora sahip. Bu motor, hızlı ivmelenme ve güçlü yokuş tırmanma yetenekleri sunarak kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. Scooter’lar, 31 mil (yaklaşık 50 kilometre) menziliyle uzun süreli kullanım imkanı sunarken, büyük 10 inçlik delinmeye dayanıklı lastikler sayesinde güvenli ve rahat bir sürüş sağlıyor. Ayrıca IP65 su geçirmezlik derecesi ile her türlü hava koşulunda sorunsuz kullanım sunuyor.

Pure x McLaren Special Edition modelleri, öne bakan sürüş pozisyonunu koruyarak sürüş konforunu artırıyor. Pure Electric, bu duruşun “sürücünün ayaklarını ayırarak doğal, öne bakan bir duruş sergilemesini sağlayarak daha dengeli ve konforlu bir sürüş sunduğunu” belirtiyor. McLaren’in ikonik tasarım estetiği ile birleşen bu özellikler, e-scooter’ların hem görsel hem de işlevsel açıdan üstün olmasını sağlıyor.

Ortaklık ve Yenilik

2018 yılında Adam Norris tarafından kurulan Pure Electric, yenilikçi ürün tasarımı yaklaşımıyla e-mobilite pazarında öne çıkıyor. McLaren ile yapılan bu iş birliği, Pure Electric’in uzmanlığını McLaren’in keskin tasarım estetiği ve hibrit güç bilgisiyle birleştiriyor. Ayrıca, kurucu Adam Norris’in, Formula 1 ve McLaren yarış pilotu Lando Norris’in babası olması, bu ortaklığa kişisel bir bağ katıyor. Adam Norris, bu ortaklıktan “çok onur duyduğunu” ve Pure’un “e-mobilitenin geleceği olma misyonunda” olduğunu belirterek, iş birliğinin “öncü mühendislik ve tasarımı” yansıttığını vurguluyor.

Pure x McLaren Özel Üretim scooter’lar, 4 Temmuz’dan itibaren Pure’un web sitesi üzerinden papaya ve siyah renk seçenekleriyle dünya çapında satışa sunuldu.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com