Anasayfa » Otomotivde İlk Türk Kadın CEO: Evren Güzel

Otomotivde İlk Türk Kadın CEO: Evren Güzel

by mobilitehaber

Temsa’da CEO koltuğu, 1 Temmuz’da Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel’e geçiyor. Güzel, otomotiv sanayinde ilk Türk kadın CEO olacak.

Eski CEO Tolga Kaan Doğancıoğlu ise Sabancı Holding’in Teksas Austin’deki yeşil enerji şirketi Sabancı Climate Technologies’in başına geçecek. Bu değişimle birlikte, Temsa’da CEO’luk koltuğu, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk kadın CEO’su olacak olan Evren Güzel’e emanet edilecek.

Evren Güzel kimdir?

Evren Güzel, 2002 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Birmingham Üniversitesi Avrupa Birliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatının başlangıcında İTO Emniyet ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. A.Ş bünyesinde Dış Ticaret Yönetmeni olarak çalıştı. Brisa bünyesine Mayıs 2006 yılında Dış Satış Koordinatörü görevi ile katıldı, 2010 Ocak ayından itibaren Dış Satışlar Müdürü (Avrupa) olarak görev aldı. 2017 Ağustos ayında Pazarlama Direktörlüğü görevine geldi. 2021 Ocak ayından bu yana Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com