Anasayfa » McLaren’in Büyük Mikromobilite Hedefleri

McLaren’in Büyük Mikromobilite Hedefleri

by mobilitehaber

Bir McLaren iştiraki olan yeni mikromobilite şirketi Lavoie, gelecek yıl sektör için birden fazla duyuru yapmaya hazırlanıyor. Zag Daily’nin görüştüğü Lavoie CEO’su Eliott Wertheimer, şirketin mikromobilite sektörü konusunda çok iyimser olduğunu ve yenilikçi çözümler geliştirdiğini söyledi.

Üretici, McLaren ile onlarca yıllık otomotiv mühendisliği uzmanlığından yararlanarak ilk ürünü olan Lavoie Series 1 e-scooter’ı piyasaya sürdü. Lavoie’nin kendi e-bisiklet modelini piyasaya sürme niyeti sorulduğunda Wertheimer bunu henüz doğrulayamayacağını söyledi ancak şirketin mikromobilite sektöründe “pek çok heyecan verici proje” üzerinde çalıştığını ekledi.

Ne yazık ki, bazı şeyler hakkında henüz konuşamıyoruz, çünkü oldukça fazla yenilik içeriyorlar, ancak bu alanı izleyin.

Series 1

Lavoie lüks tüketicileri hedefliyor ve Series 1, önümüzdeki hafta açıklanacak olan e-scooter’lar için daha yüksek fiyat aralığında olacak. Bununla birlikte CEO, büyük şehirlerde işe gidip gelen çoğu insan için hala uygun fiyatlı olacağını umuyor.

“Bu e-scooter’ın bütün amacı artık oyuncak olmayan bir şey tasarlamaktı. Gördüğünüz şey düzgün bir araç. Arzu edilen ürünler yarattığımızdan emin olmak için stile odaklanıyoruz ve aynı zamanda sürüşün faydalarını en üst düzeye çıkarmak için elimizden geldiğince fazla işlevsellik ve teknolojiyi bir araya getiriyoruz.” dedi.

Lavoie’nin Freeflow adı verilen tek dokunuşla katlama teknolojisi, e-scooter’ı mümkün olduğunca küçük hale getirmek için önemli bir yenilik, böylece sürüş deneyiminden ödün vermeden yolcular tarafından kolayca taşınabiliyor. 

E-scooter pazarının potansiyeline güvenen Wertheimer, e-scooter’lara yönelik düzenlemelerin yakında Birleşik Krallık’ta kamuya açık yollarda kullanılmalarına izin verileceği anlamına geleceğini umuyor. Şu anda özel e-scooter’lara yalnızca özel arazilerde binilebiliyor.

“[Eylül ayında vefat eden] Kraliçe II.Elizabeth’in Mayıs ayındaki konuşması e-scooter’ların Birleşik Krallık’ta yasal hale getirilmesine yönelik planları içeriyordu. Bu gerçekleşene kadar, Birleşik Krallık’a özel yollarda kullanılmak üzere ürün satacağız. Ancak, umarım bir ya da iki yıl içinde değişiklikler olacak çünkü birçok farklı ortamda insanları tatmin edecek bir ürünümüz olduğunu biliyoruz.” 

Wertheimer’a göre e-mobilite şehir içi ulaşım için “mutlak mükemmel çözüm”.

Sözlerine şöyle devam ediyor:

Çoğu yer bunu görüyor ve e-mobilite kullanımına yönelik değişiklikler için bastırıyor. Bunu görmeyen yerler ise kendilerini bu yönde zorlayan trendleri görmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com