Anasayfa » LEAF, Elektrikli Araç Pazarına Katkılarından Dolayı WhichEV Yaşam Boyu Başarı Ödülüne Layık Görüldü!

LEAF, Elektrikli Araç Pazarına Katkılarından Dolayı WhichEV Yaşam Boyu Başarı Ödülüne Layık Görüldü!

by mobilitehaber

WhichEV, elektrikli araçların yaygınlaşmasındaki rolü nedeniyle Nissan LEAF’e yaşam boyu başarı ödülü verdi.

LEAF on yıldan uzun bir süre önce piyasaya çıktığında, tüm sektörün hızını belirledi. Elektrikli araçlara yönelmek cesur bir strateji olarak görülüyordu, ancak bugün çoğu araç üreticisi ürün gamına elektrikli bir araç eklemiş durumda. Nissan, LEAF ile bu çabanın ön saflarında yer alarak elektrikli araçların önünü açtı.

WhichEV Editörü James Morris şunları söyledi:

Nissan Leaf, 12 yıl boyunca (şimdiye kadar) elektrikli araçlar için yaptığı her şey için takdir edilmelidir. O gerçek bir efsane.

LEAF, 2010 yılında piyasaya sürülen ilk kitlesel pazar elektrikli aracıdır. O tarihten bu yana dünya çapında 605.000’den fazla, Birleşik Krallık’ta ise 56.000’den fazla sattı. Şimdi üçüncü neslinde olan LEAF, müşteriler için mükemmel bir teklif sunmaya devam ediyor. Pratik, konforlu ve sıfır egzoz emisyonu ile inanılmaz derecede verimli.

Nissan Motor (GB) Pazarlama Direktörü Nic Thomas şunları ekledi:

Kitlesel elektrikli araçların öncüsü olan LEAF, Nissan için çok şey ifade ediyor; sadece elektrifikasyon yolculuğumuzun başlangıcını işaret etmekle kalmıyor, aynı zamanda İngiltere’deki hem yeni hem de kullanılmış otomobil alıcıları için inanılmaz derecede popüler olmaya devam eden harika bir başarı öyküsü.

Nissan elektrifikasyona ve mobilitenin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor. LEAF ürün gamımızdaki önemli konumunu koruyor, ancak e-POWER ve e-4ORCE’daki yeni elektrikli teknolojimiz ve en yeni tamamen elektrikli modelimiz ARIYA da bizi inanılmaz derecede heyecanlandırıyor.

Avrupa genelinde, 2026 yılına kadar %75 elektrikli satış oranı hedefliyoruz ki bu da elektrikli araçlara olan bağlılığımızın ve odaklanmamızın devam ettiğini gösteriyor. Elektrikli mobilitenin ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz ve bu ödül LEAF’in sadece Nissan için değil tüm sektör için ne kadar önemli bir rol oynadığını vurguluyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com