Anasayfa » Audi, Belçika’daki Fabrikasını Kapatmayı Düşünüyor

Audi, Belçika’daki Fabrikasını Kapatmayı Düşünüyor

by mobilitehaber

Audi, Q8 e-tron’un yeni neslinin üretimini Meksika’ya taşıma planlarını hızlandırıyor. Bu değişiklik, Belçika’daki Brüksel tesisinin kapanmasıyla sonuçlanabilir.

Yeniden Yapılandırma ve Belirsizlik

“Audi, Brüksel tesisini yeniden yapılandırma niyetini formüle ediyor” başlıklı duyuruyla, Audi bu tesisin geleceği konusunda belirsizliğini sürdürüyor. Şirket, Brüksel’deki Q8 e-tron üretimini planlanandan önce durdurmayı düşünüyor.

Audi, Brüksel’de üretilen Q8 e-tron ve Q8 Sportback e-tron modellerinde küresel müşteri talebinde düşüş yaşandığını belirtti. Ayrıca, tesisin şehir merkezine yakınlığı nedeniyle yapısal değişikliklerin zor olduğu ve yüksek lojistik maliyetlerin üretim maliyetlerini artırdığı vurgulandı.

Üretim Tesisinin Geleceği

Brüksel’deki tesis, 120.000 adetlik üretim kapasitesine rağmen 2023 yılında sadece 37.400 araç üretti. Bu düşük üretim kapasitesi, tesisin geleceği hakkında belirsizlik yaratıyor.

Yapıcı ve Şeffaf Diyalog

Audi Brüksel CEO’su Volker Germann, sürecin şeffaf ve yapıcı bir diyalogla yönetileceğini ve tüm bakış açılarının dikkate alınacağını belirtti. Audi, dünya çapındaki tüm lokasyonlarda çalışanlarına karşı sorumluluğunu vurguluyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com