Anasayfa » Lámpago: İki Kişilik Elektrikli Trike

Lámpago: İki Kişilik Elektrikli Trike

by mobilitehaber

Retro tasarıma sahip yeni Lampago elektrikli trike Avrupa’da duyuruldu. Yeni Lampago e-trike 28mph (45km/s) azami hıza sahip. Türkiye merkezli e-mobilite çözümleri şirketi Lampago tarafından üretilmektedir. Lampago e-trike’ın yakında birçok Avrupa pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Markanın adı İspanyolca “şimşek” kelimesinden esinlenmiş.

Lampago elektrikli trike, kargo e-bisikleti veya scooter’a şık ve tarz sahibi bir alternatif gibi görünüyor. Kişisel mobilite ürünü olduğu için çalıştırmak için herhangi bir ehliyet gerektirmiyor. Avrupa’da Lampago e-trike için AM veya AT sınıfı ehliyet yeterlidir.

Lampago elektrikli üç tekerlekli motosiklet bazı açılardan ikonik Vespa’ya benzemektedir. Yumurta gibi aerodinamik ve yuvarlak bir gövdeye sahip. İki kapı (her iki tarafta birer tane) ve birbiri ardına yerleştirilmiş iki koltuk bulunmaktadır. Üç tekerlekli bisikletin geleneksel bir üç tekerlekli bisiklet gibi arkada iki ve önde bir tekerleği vardır.

Lampago’nun 10 inçlik tekerlekleri vardır ve ön ve arka kampana frenler kullanır. E-trike’ın toplam yük kapasitesi 200 kg’dır ve bir tavanı yoktur. Bu nedenle kask kullanımını gerektirmektedir. Tek bir şarjla 45 mile kadar yol alabilen 60 voltluk, 30Ah pil paketinden güç alıyor. Lampago e-trike’da ne tür bir elektrik motorunun yer aldığı belli değil ancak 1.000W’a kadar güç üretebilir.

Daha detaylı bilgiler için Lámpago web sitesi : https://lampago.co/tr

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com