Anasayfa » Peugeot, Tasarım Furyasında Kendini Gösterdi

Peugeot, Tasarım Furyasında Kendini Gösterdi

Peugeot, tasarım dünyasına “yeni bir dönem” sunmak için Las Vegas'a gelip CES (Consumer Electronics Show)'e katıldı. Inception Concept, Peugeot'nun 2025'te ve sonrasında yollarımızı süsleyecek olan tasarımların adeta bir fragmanı niteliğinde.

by mobilitehaber

Peugeot, ABD’deki Consumer Electronics Show’da Inception Concept adı altındaki tasarımını tanıttı. Stellantis’in platformu sayesinde 800 volta kadar çıkabilme kapasitesine sahip iki motoru bulunuyor. Karma sürüş gücü ise 500 kW seviyelerinde seyrediyor ve 800 kilometre menzile çıkabiliyor.

Peugeot, 500 kW’lık çift motorun eşit derecede güçlü iki elektrik motoru mu yoksa arka aksta daha güçlü bir motorun mu bulunacağını kendine saklıyor. Ancak açık olan, otomobilin EDM3 ünitesini kullanmak zorunda kalacağı. EDM3, 800 voltu destekleyen üç ‘Elektrikli Ateşleme Modülünden’ yalnızca biridir – EDM1 ve EDM2, 400 voltluk ünitelerdir. EDM3, motor başına 150 ila 330 kW arasında güç sunar.

Peugeot, esasen tasarımı tanıttığı için CES’teki basın açıklamasında ateşleme sisteminin bu tür ayrıntılarına girmiyor.

Peugeot CEO’su Linda Jackson şöyle diyor:

Amacımız basit: Peugeot’yu 2030 yılına kadar Avrupa’nın önde gelen elektrik markası yapmak. Marka için köklü bir dönüşümün önünü açan bu iddialı vizyon, bugün yeni bir dönemin başlangıcını işaret eden Peugeot Inception Concept ile somutlaşıyor.
eot

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com