Anasayfa » İngiltere’nin En Çok Satan Van’ı Vauxhall Vivaro Electric

İngiltere’nin En Çok Satan Van’ı Vauxhall Vivaro Electric

by mobilitehaber

Vivaro Electric, yılın ilk on ayında yapılan 3.254 satış ile İngiltere’nin en çok satan elektrikli minibüsü olmaya devam ediyor. Bu modelin başarısı, Vauxhall’ın bu yıl şimdiye kadar ülkenin en çok satan e-LCV üreticisi olmaya devam etmesini ve genel olarak en çok satan ikinci LCV üreticisi olmasını sağladı.

Vauxhall’ın Genel Müdürü James Taylor diyor ki:

Vivaro Electric’in bu yıl güçlü satış performansını sürdürdüğünü ve İngiltere’nin en çok satan e-LCV üreticisi konumumuzu korumamıza yardımcı olduğunu görmek harika. LCV model serilerinde her filoya bir tamamen-elektrikli minibüs sunabilen birkaç markadan biri olan Vauxhall, İngiltere’yi elektriklendirmenin yolunu çiziyor.

Vivaro Electric’in say say bitmeyen ödülleri arasında şunlar da var; ‘What Van? 2022 Ödülleri Yılın Panelvan Ödülü‘, ‘Driving Electric Ödülleri 2022 En iyi Elektrikli Panelvan Ödülü‘. Vivaro Electric diğer birçok büyük ödülün yanı sıra ‘2021 Yılının Uluslararası Minibüsü’ seçildi.

205 mile kadar WLTP menzili ve 1.226kg’a kadar maksimum taşıma kapasitesi ile Vivaro Electric, Vauxhall’ın elektrifikasyona olan bağlılığının ön saflarında yer alıyor, çünkü marka 2024 yılına kadar bu modele varyantlar ekleyerek seriyi ilerletmek ve 2028 dolaylarında İngiltere’de yalnızca elektrikli araç ve van üreten bir firma olarak bilinmek istiyor.

 

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com