Anasayfa » Honda Motocompacto: Çanta İçindeki Scooter

Honda Motocompacto: Çanta İçindeki Scooter

by mobilitehaber

Honda Kasım ayında sıfır emisyonlu ve ultra kompakt katlanabilir tasarıma sahip 995 dolarlık bir ulaşım aracı piyasaya sürecek. Düşük giriş fiyatı ve Honda güvenilirliği ile Motocompacto nihayet “son kilometre” taşımacılık devrimini başlatabilir.

Motocompacto, kendi kompakt, hafif ve istiflenebilir taşıma çantasına (29,2 x 21,1 x 3,7 inç) hızla katlanabildiği için son kilometre taşımacılığı için çok uygundur. İdeal bir araba aksesuarı, toplu taşımayı desteklemek için yanınızda götürebileceğiniz bir bavul olabilir ve kompaktlığı sayesinde dar yerlerde saklanabilir ve şarj edilebilir.

Maksimum 15 mph (24 kmh) hız ve 12 mile (19 km) kadar sıfır emisyon menzili ile Motocompacto, ortak bir 110 V priz kullanılarak hem katlanmış hem de sürüşe hazır konfigürasyonda sadece 3,5 saatte tamamen şarj edilebilir.

Motocompacto Amerikalı Honda mühendisleri tarafından tasarlanıp geliştirilmiş olsa da, Japon pazarında yarım yüzyıldır geliştirilmekte olan bir konsepttir ve çok benzer (ancak çok daha büyük ve ağır) gazla çalışan katlanabilir Honda Motocompo, 1980’lerde birkaç Honda şehir arabası için bir “bagaj bisikleti” eklentisi olarak mevcuttu.

Honda Motocompo artık bir kült haline gelmiştir ve özellikle daha nadir bulunduğu ve insanların daha fazla paraya sahip olduğu Amerika’da müzayedelerde oldukça dikkat çekici miktarlara satılmaktadır. Motocompo’nun en keyifli yönlerinden biri, İngiliz ska grubu Madness’in yer aldığı, bavul içindeki motosikletin 1980’lerdeki Japon TV reklamıydı.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com