Anasayfa » Hava Mobilitesinin Öncüsü Volocopter’e 175 Milyon Dolar Yatırım

Hava Mobilitesinin Öncüsü Volocopter’e 175 Milyon Dolar Yatırım

by mobilitehaber

NEOM, Suudi megakentlerinin gelecekteki hava hareketliliği için öncü olan Volocopter’e 175 milyon ABD doları yatırım yaptığını duyurdu.

Küresel eVTOL endüstrisine yönelik stratejik taahhüdünün bir parçası olarak, geleceğin mega proje ülkesi, şirkette önemli bir hisse alarak onu geleceğin mobilite çözümlerinde lider olarak konumlandıracak. Bu anlaşma, NEOM’un yenilikçi mobilite stratejisine uygun olarak Suudi Arabistan’da hava mobilite endüstrisini geliştirmek için NEOM ve Volocopter arasındaki stratejik ortaklığı genişletiyor.

THE LINE, OXAGON ve TROJENA’da Elektrikli Hava Taksi Hizmeti

NEOM İcra Kurulu Başkanı Nadhmi Al-Nasr basın açıklamasında şunları söyledi:

Bu önemli yatırım, NEOM Yönetim Kurulu Başkanı Prens Muhammed bin Salman’ın, krallığın sürdürülebilirliği sağlaması ve NEOM’u insani ilerlemenin hızlandırıcısı haline getirmesi için açıkladığı iddialı planlarla uyumludur. İnsanlığı yeni bir mobilite çağına yaklaştıracak – sıfır emisyonlu, elektrikle çalışan dikey kalkış ve iniş araçlarıyla tanımlanan bir çağ.

Volocopter CEO’su Dirk Hoke şunları ekledi:

Tarihte ilk kez eVTOL’ler, benzersiz özellikleriyle, sıfırdan inşa edilen bir bölgenin tasarımına dahil edildi. Bu, kentsel hava hareketliliğinin şehirlerdeki yaşam kalitesini nasıl artırabileceğine dair tamamen yeni bir yaklaşım sunmaktadır. NEOM’un yatırımı, gelişmekte olan kentsel hava hareketliliği pazarında birincilik yarışında teknoloji öncüsü olarak lider konumumuzun altını çiziyor.

NEOM’un planlarına göre, projelerin bölgesel gelişimi, elektrikli kentsel hava hareketliliğinin ilerlemesi ve yerleşmesi için küresel bir yaşayan laboratuvar görevi görecek. Bir süre önce Koreli Bakan Won, NEOM’un Suudi Arabistan’daki mega projelerine katılmak üzere 11 Koreli inşaat şirketiyle birlikte dört günlüğüne Suudi Arabistan’a gitti.

NEOM ve Volocopter arasındaki ortaklık NEOM’un Suudi Arabistan’daki projeleriyle sınırlı değil; NEOM ve Volocopter, Çin’in yanı sıra Paris, Singapur ve Roma gibi küresel şehirlerde de ittifaklar kurdu ve hizmetlerini sunuyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com