Anasayfa » Gürültülü, Çevreyi Kirleten Jet Ski’lerden Bıktınız Mı ? O Zaman Bu “Su Bisikleti” Tam Size Göre

Gürültülü, Çevreyi Kirleten Jet Ski’lerden Bıktınız Mı ? O Zaman Bu “Su Bisikleti” Tam Size Göre

by mobilitehaber

Yeni Zelanda merkezli Manta 5 şirketinin tamamen elektrikli ‘su bisikleti’ 10.000 Avro’dan satılıyor ve saatte 20 km hıza ulaşabiliyor. Geçtiğimiz haziran ayında Paris’te izleyiciler, Seine nehrinin dalgalarında bisiklet süren alışılmadık bir manzarayla karşılaştı. Yeni Zelanda merkezli Manta 5 şirketi, Fransa’nın en büyük teknoloji fuarı VivaTech kapsamında Hydrafoiler SL3 adlı en yeni su e-bisikleti modelinin tanıtımını yaptı.

Alışılmadık görünümlü cihaz, çevreye zarar vermeden hem su sporları meraklılarına hem de doğa severlere hitap etmek üzere tasarlanmış bir tür jet ski.

“Farklılığımızın temel noktası motosikletimizin emisyonu ve dümen suyunun olmaması. Bir römorka ihtiyacınız yok. Sürmesi çok ama çok kolay. Her yönüyle daha iyi,” diyor Manta 5’in pazarlama müdürü Louis WIlks.

Su bisikleti 2.5kw elektrikli motor ve Bluetooth sürüş ve gaz kumandası ile donatılmıştır ve bu yeni iterasyon, Manta 5’in “Kolay Kalkış Teknolojisi” olarak adlandırdığı, sürücülerin önceki versiyona göre daha hızlı kalkış yapmasına olanak tanıyan bir özelliğe sahip.

Wilks, saatte 20 km’lik azami hızıyla SL3’ün normal bir jet ski kadar hızlı olmadığını kabul ediyor ancak modellerinin başka avantajlara da sahip olduğunu söylüyor.

“Evet, belki o kadar hızlı gitmiyorsunuz ama kıyı şeritlerinin, göllerin ve nehirlerin tadını çıkarmak ve aynı zamanda büyük ölçüde zindelik kazanmak istediğinizde mutlak bir holigan gibi hızlı gitmenize gerek yok” dedi.

Ayrıca tanesi 10.000 Avro’dan başlayan fiyat etiketiyle pek de ucuz sayılmaz.

Wilks, “10.000 € fiyat etiketi için, yol için alacağınız üst düzey bir e-bisikletten farklı değil. Ancak bu bisiklet kişiselleştirilebiliyor ve farklı boyutlardaki sürücüler için ayarlanabiliyor. Böylece babadan 16 yaşındaki oğluna ve kızına kadar tüm aile için bir bisiklet satın alabilirsiniz” diye ekledi.

SL3, düz bir şekilde yerleştirmek için beş parçaya ayrılabiliyor.

Şirketin web sitesinde “koltuklar aşağıdayken herhangi bir araca veya daha büyük SUV araçların bagaj alanına sığdığı” belirtiliyor.

Şirketin web sitesi : https://manta5.com/

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com