Anasayfa » İngiltere, Toplu Taşımayı Yapay Zeka ile İnceliyor

İngiltere, Toplu Taşımayı Yapay Zeka ile İnceliyor

İngiltere'nin Galler şehrindeki otobüslerde otobüs ulaşımının daha kolay ve ilgi çekici olması için yeni bir yapay zeka teknolojisi kullanıyor.

by mobilitehaber

Kar amacı gütmeyen sehir içi ulaşım şirketi Transport for Wales (TfW), Galler’deki otobüs yolcularının deneyimini iyileştirmek için yapay zeka (YZ) teknolojisini kullanmak üzere mobilite teknolojileri şirketi Cityswift ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

TfW, daha fazla insanı toplu taşıma kullanmaya teşvik etme amacıyla Galler genelinde ulaşımı iyileştirmek için çalışıyor. Bu ortaklık bünyesinde yapılan yeni bir yapay zekanın müşteri odaklı araştırmaları sayesinde yeni veriler elde ediliyor. Sağlanan veriler sayesinde TfW, talep ve hareket modeline odaklanarak Galler’in beş büyük otobüs operatörü için performans analizleri yaptı. Bu veriler sayesinde toplu taşıma hem bir o kadar hızlı hem de güvenilir ve kullanışlı olabilir. Ayrıca şirket dakiklik konusuna da yoğunlaşıyor.

TfW‘nin Otobüs Ağı ve Servis Geliştirme Başkanı Andrew Sherrington şunları diyor:

CitySwift sayesinde otobüs ağlarına karşı yeni bir perspektif kazandık. İlk defa Galler’in beş büyük otobüs işletmecisinde ayrıntılı zaman, güvenilirlik ve verimlilik bilgilerine büyük kesinlikle erişebiliyoruz. Bu yeni bilgilerimiz sayesinde otobüsü Galler halkı için daha cazip bir hizmet haline getirmek için operatörlerle çalışmamız kolaylaşacak.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com