Anasayfa » Bolt, 45 ayrı ülkede 150 milyon kullanıcıya ulaştı

Bolt, 45 ayrı ülkede 150 milyon kullanıcıya ulaştı

Çeşit çeşit mobilite ürünleri ve operasyonel verimlilik üzerine yoğunlaşan Bolt, 45 ülke ve 500 şehirde 150 milyon müşteriyi aşarak önemli bir başarıya imza attı.

by mobilitehaber

Avrupalı mobilite sağlayıcısı Bolt, 45’ten fazla ülkenin 500 şehrinde 150 milyonu aşan bir müşteri kitlesine ulaştığını duyurdu. Bu, Bolt’un pazarda sarsılması oldukça zor bir koltuğu olduğunu gösteriyor.

Bolt, araç kiralama, mikro mobilite (scooter ve e-bisiklet kiralama), yemek teslimatı, market alışverişi teslimatı, Bolt Drive (paylaşımlı araç) ve Bolt Business (kurumsal mobilite hizmeti) gibi mobilite hizmetleriyle pazardaki en büyük markaların arasında yer alıyor. Buna ek olarak sürücüler ve kuryeler de dahil olmak üzere 3,5 milyondan fazla ortağa ev sahipliği yapıyor. Bu ortakların bir milyonundan fazlasıysa Afrika kıtasında bulunuyor.

Enflasyon ve artan faiz oranları gibi zorluklarla karşı karşıya kalmasına rağmen gelir artışının hız kesmeden arttığını raporlayan şirket, önümüzdeki 12 ay içinde Avrupa’nın ilk ve tek kâr edebilen mobilite şirketi olma sözü veriyor.

Bolt’un Kurucusu ve CEO’su Markus Villig şunları diyor;

10 yıl önce kurulduğumuzdan beri temel ilkelerimiz aynı kaldı – dünyadaki operasyonel olarak en verimli mobilite platformu olup müşterilerimize ve ortaklarımıza inanılmaz bir değer sağlayabilmek! Mükemmel hizmet ve cazip fiyatlar sunmak sektör lideri olmamızı sağlıyor ve şu anda 45 ülkede 150 milyon müşteriye hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Bu olağanüstü sayı önümüzdeki 12 ay içinde kârlılığa ulaşmamızı sağlayacak.

Bolt’un yeni Finans Direktörü Mikko Salovaara ise şöyle diyor;

Kârlı bir şekilde faaliyet göstermenin çok zor olduğu bir sektörde Bolt, rakiplerinin omuzları üstünde yükselmektedir. Markus’un 10 yıl önce aşıladığı vizyonumuzu en üst düzeye çıkarma hayali, bügun hala yolumuzu aydınlatıyor. Bolt’u uzun vadeli karlılığa ulaştırmak ve bunu sürdürebilmek için çok uğraşıyoruz. Halka arz için hazırlandığımız bu günlerde Bolt’un yolculuğundaki bir sonraki aşamanın bir parçası olmayı dört gözle bekliyorum.

Şirket, Estonya’nın Tallinn kentinde Markus Villig tarafından kurulduğundan beri10 yıl geçti. 2013 yılında bir araç çağırma uygulaması olarak başlayan Bolt; gıda dağıtımı, scooter kiralama, market teslimatı ve araba paylaşım hizmetlerine de atılım yaparak işlerini oldukça büyüttü.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com