Anasayfa » 2024 Cadillac Celestiq Açılmış Arka Spoiler ile Görüntülendi

2024 Cadillac Celestiq Açılmış Arka Spoiler ile Görüntülendi

by mobilitehaber

Cadillac amiral gemisi Celestiq’i çoktan tanıtmış olsa da, üretim Aralık ayına kadar başlamayacak. Bu da lüks markaya, casus fotoğrafçıların kısa süre önce halka açık bir alanda test ederken yakaladığı elektrikli araca ince ayar yapmaya devam etmesi için zaman tanıyor. Yeni casus çekimler, elektrikli aracın açılabilir arka spoylerini iş başında yakalıyor.

Fotoğraflardaki Cadillac kaba bir şekilde görünüyor. Kapılar, gövde ve arka tamponun renkleri birbiriyle uyuşmuyor. Kapılarda tuhaf çizikler ve diğer izler var, ancak fotoğraflarda arka spoylerin yukarı kaldırılmış olduğu açıkça görülüyor. Celestiq’in başka aktif aerodinamik özelliklere sahip olup olmayacağı belli değil.

Şirketten araçla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Cadillac geçtiğimiz Ekim ayında Celestiq’i tanıttığında, şirket EV’nin 600 beygir gücüne sahip olacağını ve 111 kilovat saatlik bataryasıyla tahmini 480 km menzil sunacağını söylemişti.

adil

Cadillac geçtiğimiz günlerde Celestiq’in başlangıç fiyatını açıkladı: 340.000 dolar. Bu fiyat, müşteri aracı özelleştirmeden veya otomobil üreticisi şirketin daha sonra açıklayacağı varış noktası ücretini eklemeden önceki fiyattır. Otomobil üreticisi bu ayın başlarında araç sahiplerini araçlarının tasarım sürecini başlatabilecekleri konusunda bilgilendirmeye başladı ve Celestiq’lerini kişiselleştirmek için bir dizi deri, ahşap, karbon fiber ve diğer malzemeler arasından seçim yapmalarına izin verdi. Hiçbiri birbirine benzemeyecek.

Cadillac, Celestiq’i General Motors’un Warren, Michigan’daki Küresel Teknik Merkezi’nde el yapımı olarak üretecek. Şirket, 1956’da açıldığından bu yana tesiste ilk kez bir üretim aracı inşa ediyor. Bu yılın başlarında otomobil üreticisi, merkezde alıcıların ısmarlama Celestiq modellerini özelleştirebilecekleri Cadillac House at Vanderbilt’i inşa edeceğini duyurmuştu. Tesis tamamlanmak üzere ve bu yaz açılacak.

Şirket, Celestiq’in geçen yıl tanıtılmasından bu yana güçlü bir talep gördüğünü söyledi. Şirket, el yapımı aracın üretimini yılda 500 ile sınırlayacak ve ön sipariş veren herkes bir araba alamayacak.

Celestiq, lüks markanın Bentley, Rolls-Royce ve diğer üst düzey lüks markalarla rekabet etmeyi hedeflediği için içte ve dışta çarpıcı bir EV. Kabin, dört kişilik oturma yeri ile teknoloji ve lüks özelliklerle dolu olacak.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com