Anasayfa » Tesla Cybertruck Çarpışma Testi İzleriyle Nakliye Edilirken Görüntülendi

Tesla Cybertruck Çarpışma Testi İzleriyle Nakliye Edilirken Görüntülendi

by mobilitehaber

İlgi çekici bir Tesla Cybertruck prototipi dün X kullanıcısı @brandedflasch’ın bir takipçisi tarafından görüldü ve üstü kapalı EV’nin birden fazla fotoğrafını çekti.

Aslında, Arkansas, Lonoke’de görülen Tesla’ya ait nakliye platformunda iki Cybertruck vardı, ancak römorkun arkasındaki, son zamanlarda görülen prototiplerin çoğuna benzerken, öndeki pikapın burnu beyaz plastik bir örtü ile kaplıydı.

İlginç olan ise sürücü tarafındaki ön camda birisinin eliyle karaladığı “Tamamlandı. Çarpışmaya Hazır” yazısı.

İlk bakışta araç herhangi bir kaza geçirmiş gibi görünmüyor – özellikle ön tampon sağlam görünüyor – ancak sargının arkasında gerçekten neyin saklandığını söylemek zor. Peki, üstü örtülü Cybertruck, doğu yakasındaki çarpışma test tesislerinden birine doğru gidiyor olabilir mi?

Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nün (IIHS) araç araştırma merkezi Ruckersville Virginia’da, dün tamamen elektrikli pikapların görüldüğü yerden yaklaşık 13 saat uzaklıkta bulunurken, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin (NHTSA) Araç Araştırma ve Test Merkezi (VRTC) East Liberty, Ohio’da, Lonoke, Arkansas’tan arabayla yaklaşık 11 saat uzaklıkta yer alıyor.

Ancak IIHS test ettiği araçları normal bir müşteri gibi satın alıyor, dolayısıyla Tesla’nın tamamen elektrikli pick-up’ının henüz satışta olmadığını, ancak potansiyel müşterilerin şirketin web sitesinden ön sipariş verebileceğini düşünürsek, benekli ünitenin NHTSA’nın tesisine gidiyor olması mantıklı.

NHTSA’nın (Ulaştırma Bakanlığı’nın bir parçası) testleri gerçekleştirmek için ülke çapında çok sayıda bağımsız kuruluşla işbirliği yaptığını da belirtmek gerekir, bu nedenle Cybertruck federal enstitü tarafından dövülmeye gidiyor olsa bile Ohio’ya gitmeyebilir.

Her halükarda, yayalara pek de dostça görünmeyen dik ön kısmı göz önüne alındığında, köşeli kamyonun çarpışmaya dayanıklılık testlerinde nasıl bir performans sergileyeceğini görmek ilginç olacak. Ancak yine de, Ford F-150 Lightning ya da temel aldığı ICE motorlu F-150 de öyle değil ve NHTSA’dan beş yıldızlık genel güvenlik derecesi aldı.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com