Anasayfa » Yeni Electra Ponto Go! Trek’ten Siz ve Bir Arkadaşınız İçin Şehir E-Bisikleti

Yeni Electra Ponto Go! Trek’ten Siz ve Bir Arkadaşınız İçin Şehir E-Bisikleti

by mobilitehaber

Elektrikli bisikletlerle ilgili hızla gelişen teknoloji, üreticilerin her türlü tasarımı denemesine olanak sağladı. Çok uzun zaman önce, iki kişiyi taşımak için tasarlanmış bir bisiklet bulmak oldukça zordu, çünkü ya normal bisikletinizi modifiye etmeniz ya da yolcunuzun da pedal çevirmek zorunda kalacağı bir tandem bisikleti tercih etmeniz gerekiyordu. Ancak bugünlerde yolcu taşımak için tasarlanmış e-bisikletlerin sayısı artmaya başladı.

Bu tür e-bisikletler çok mantıklıdır, çünkü motosikletler bir yolcuyla sürülmek üzere tasarlanmıştır, öyleyse neden e-bisikletler de olmasın, değil mi? Kesinlikle çok yönlülük ve eğlence faktörüne katkıda bulunuyor. E-bisiklet iştiraki Electra aracılığıyla Ponto Go! adlı en yeni modelini piyasaya sürerken aklında muhtemelen bu vardı. Piyasadaki diğer kargo bisikletlerinin çoğu gibi, Ponto Go! da uzun bir kargo rafı ve uzatılmış bir sele ile donatılmıştır. Aynı zamanda bir yolcu taşımak için ayak mandallarına sahiptir ve rahat, ayakları öne doğru uzanan bir geometriye sahiptir.

Electra’ya göre, yeni Ponto Go! 4’10” ila 6’2″ (147 ila 188 santimetre) arasında değişen tüm boylardaki sürücüler için uygundur. Bu nedenle marka, bisikleti sadece tek bir bedende sunmayı tercih etti. Ayrıca, 35 kilogramlık (78 pound) e-bisiklet, 163 kilogramlık (360 pound) çok etkileyici bir taşıma kapasitesine sahiptir; bu da ortalama büyüklükteki iki yetişkinin yola çıkıp sürmesi için hemen hemen uygundur.

Performans açısından, Sınıf 3 elektrikli bisiklet hem pedal desteği hem de başparmak gaz kelebeği ile donatılmıştır. Pedal yardımı ile saatte 41 km hıza ulaşabilirken, gaz modunda hız saatte 32 km ile sınırlıdır. Motor 750 watt’lık bir göbek motorudur ve ABD pazarında e-bisiklet güç çıkışı söz konusu olduğunda üst sınırda yer almaktadır. Bu arada, batarya teknolojisi, Electra’nın tek bir şarjla 96 km sunduğunu iddia ettiği 650 watt-saatlik bir bataryadan oluşuyor.

Electra’nın yeni Ponto Go! bisikletinin arka süspansiyon eksikliğini telafi etmek için yeterli yastıklama sağlaması gereken 20 x 4 inç şehir lastikleri üzerinde yuvarlanıyor. Önde, engebeli yol yüzeylerini daha da yumuşatmaya yardımcı olmak için bir süspansiyon çatalı var. Electra ayrıca bisikleti sekiz vitesli bir aktarma organı, hidrolik disk frenler ve ekstra rahatlık için gidonda kullanışlı bir Quadlock telefon yuvası ile donattı. Tüm bu özellikler 2.699 USD gibi oldukça cazip bir fiyat etiketiyle sunuluyor ve alıcılar dört renk arasından seçim yapabilecek: Okyanus Mavisi, Kara Delik, Liman Grisi ve pamuk şeker benzeri bir gradyan içeren süslü bir Bulut rengi.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com