Anasayfa » Apollo Pro: 360 Derece Işıklar Ve Kendi Kendini İyileştiren Lastikler

Apollo Pro: 360 Derece Işıklar Ve Kendi Kendini İyileştiren Lastikler

by mobilitehaber

Kanadalı e-scooter markası Apollo, IoT ve türünün ilk örneği 360 derece özelleştirilebilir aydınlatma sistemi ile donatılmış 70km/saat hızında bir Hyper Scooter olan yeni amiral gemisi Apollo Pro ile şehir içi seyahat deneyimini dönüştürmeyi hedefliyor.

Scooter, benzersiz tasarımı ve yekpare çerçevesi sayesinde 2023 Red Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi olurken, e-scooter’ın ışıkları hem görmek hem de görülmek için eşsiz bir görünürlük sağlıyor.

Alanında gerçek bir yenilikçi

Apollo Pro, akıllı rejeneratif fren sistemi, yumuşak hızlanma için şirket içinde tasarlanmış MACH 2 kontrol ünitesi, Quadlock telefon yuvası ve 10 metre hassasiyete sahip dahili GPS (IoT) ile birlikte geliyor. Montreal’de 52 kişilik bir ekip tarafından şirket içinde tasarlanan ve geliştirilen her yeni scooter, firmanın kısa mesafeli seyahatlerde otomobillerin yerini alacak bir e-scooter yaratma çabalarının bir parçası olarak 5.000 kilometrelik bir yuvarlanma testine tabi tutuluyor.

Apollo Scooters’ın Büyüme Direktörü Christopher Rey,

Bu scooter bir milyondan fazla kullanıcıdan alınan geri bildirimlerle üretildi. Geçtiğimiz yıl boyunca analiz edilen binicilerin kilometreleri konfor, teknoloji ve performans bu modelin merkezinde yer almaya devam ediyor. Hiperscooter ve araç sınıfı bir elektrikli scooter haline getireceğiz.

Apollo Pro, daha büyük olanı daha iyi olanla eş anlamlı görme eğiliminden kurtuluyor. E-scooter’ın 0’dan 30 mph hıza 4,99 saniyede çıkmasını sağlayan 1.200W çift motoru ve 21700 lityum bataryası, onu hem performans hem de pratiklik açısından bir rol model haline getiriyor.

Daha yüksek güçlü elektrikli scooterlarda alışılmadık olan rejeneratif fren sistemi, aküyü şarj ederken aynı zamanda enerji verimliliğini en üst düzeye çıkararak yumuşak frenleme sağlar. Rejeneratif frenlerin Apollo Pro’ya dahil edilmesi, e-scooter’ın mekanik frenlerinin kullanımını %90 oranında azaltır ve bakım maliyetlerini düşürür.

İletişim parmaklarınızın ucunda

Elektrikli scooterlarda bir ilk olan Apollo Pro, sürücülerin hareket halindeyken Apollo Uygulamasına rahatça erişebilmelerini ve aynı zamanda akıllı telefonlarını kablosuz olarak şarj edebilmelerini sağlayan bir Quadlock telefon yuvası içeriyor. Uygulama, navigasyon sistemi, sürüş analizleri ve kablosuz güncellemeler ile kullanıcıların sürüş deneyimlerini kişiselleştirmelerine olanak tanıyor.

E-scooter’ın dahili GPS sistemi hırsızlık önleme, sürüş kaydı ve hassas konum takibi özellikleri sunuyor. Apollo Pro’nun içindeki bir IoT, sürücülerin scooter’ı herhangi bir konumdan telefonları aracılığıyla kontrol etmelerini ve öldürme anahtarı özelliklerini kullanmalarını sağlar.

Rey şunları söyledi: “IoT takibi olmadan bir scooter için ödeme yapmak, günümüzün teknolojik açıdan gelişmiş dünyasında mantıklı değil.”

Fayda için Tasarlandı

Apollo Pro, kolaylık ve pratiklik göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Sektördeki en hızlı ivmelenmeye sahip olmasa da, bu model kolaylık temeli üzerine inşa edilmiştir. Günlük kullanım için güvenilir bir araç olmaya çalışmaktadır.

Üç temel kullanıcı için tasarlanan e-scooter, elektrik tutkunları için güçlü bir hızlanma, işe gidip gelenleri rahat ettirmek için bir dizi aksesuar ve şehir içi teslimat sürücüleri için maksimum denge sağlamak üzere sağlam bir uçak sınıfı alüminyum gövde sunar.

Tek bir şarjla saatte 43 mil hıza ve 100 km menzile ulaşan Apollo Pro, sağlayıcıya göre kullanıcılarının %95’inin günde 45 km sürüş yapmasıyla şehir manzarasını değiştiriyor.

Havayı istediğiniz yerde tutmak için kendi kendini iyileştiren jel astarlı, 12 inç boyunda ve 3,5 inç genişliğinde lastikler kullanıyor.

Toza ve suya dayanıklı IP66 derecesi (mevcut en yüksek derecelerden biri), kullanıcıların her türlü hava koşulunda bu taşıma moduna güvenle güvenebilecekleri anlamına geliyor.

Ön tarafındaki 1000 lümenlik farıyla 100 metre öteden görülebiliyor ve gece ya da gündüz sürücünün güvenliğini en üst düzeye çıkarırken, üzerinde durmak için görsel olarak çarpıcı bir platform sağlıyor.

Ya da oturmak için – çok yönlülüğü ve rahatlığı ile övülen Apollo Pro, normal bir e-scooter’dan oturulan bir e-scooter’a dönüşebilir. Aksesuar yelpazesi arasında eşya taşımak için bir arka sepet, bir sırtlık ve korunaklı bir kabin bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com