Anasayfa » Türk Girişim Hebunk’tan Bir İlk Daha

Türk Girişim Hebunk’tan Bir İlk Daha

by mobilitehaber

Dünyada ilk defa hidrojenle çalışan scooterı yapan Türk girişim Hebunk Scooter bir ilki daha gerçekleştirdi.

Şirket hidrojen kapsüllerinin 5 dakikada şarj olmasını sağlayan şarj istasyonunun prototipini geliştirdi. Hebunk Station adını verdikleri hidrojen sarj istasyonunu, 2024 yılı içinde gerçekleştireceği ilk ihracata eklemeyi hedefleyen şirket mobilitenin geleceğinde hidrojenin yerini önemsediğini belirtiyor.

60 km menzile sahip olan Hebunk scooterlar, 5 dakikada dolum sağlayabilen bu özel istasyonlarla daha etkili ve sürdürülebilir bir ulaşım deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Şirketin yaptığı açıklamada ;

HydroBorPEM Fuel Cell Technologies olarak önce hayal ettik, sonra ekibimizle var gücümüzle çalıştık. Hidrojen teknolojisi, temiz enerji ve sürdürülebilir ulaşım konularında önemli bir potansiyele sahip. 5 dakikada dolum sağlayabilen istasyonumuz, kullanıcıların günlük yaşamlarında daha pratik ve etkili bir şekilde Hebunk scooterlarını kullanmalarına olanak tanıyacak. Sürdürülebilir ve çevre dostu ulaşımı teşvik ederek küresel pazarda önemli bir oyuncu haline gelen HydroBorPEM’i takip edin, çünkü geleceğin temiz enerji ve sürdürülebilir ulaşımına yönelik yenilikçi adımlarımız devam edecek!

ifadeleri yer aldı.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com